fbpx

Jeseň – čas hojnosti

Podporte svoju hojnosť v tomto čase aj meditáciou hojnosti. Je zdarma.

#KALENDÁRIUM 6. október

Dnes, 6. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo šestky sme dostali darom:

 • lásku
 • krásu
 • harmóniu
 • voľbu srdcom
 • a otvoriť sa zdieľaniu citov.

Výzvou je

 • spojenie protikladov
 • a prijať všetko také aké je.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Natália

Ženské meno Natália má latinský pôvod a jeho voľný preklad je “dieťa Vianoc”. Nositeľky oslovujeme Natálka, Naťa, Natka a na našom území patrí v súčasnosti toto meno medzi populárne.

Natálie sú prevažne materialisticky založené. Sú aj neskrotné, niekedy úskočné a iba ťažko prijímajú názory iných. Potrebujú predovšetkým ocenenie, porozumenie a lásku.

Zvyčajne svedomito študujú a keďže sú ctižiadostivé, neváhajú použiť všetky dostupné prostriedky na dosiahnutie svojho cieľa. V citovej oblasti je Natália zdržanlivá a ťažko čitateľná.

Natálie sú väčšinou odolné a obdarené dobrou vitalitou. Môžu sa však u nich prejaviť zdravotné problémy spojené s dýchaním. Stravou by si mali dopĺňať najmä vitamíny A a E.

 • Ovplyvňuje ich planéta Venuša.
 • Šťastné farby Natálie sú svetlomodrá a žltá.
 • Ochranné rastliny mäta, prvosienka a rebarbora.
 • Ochranné kamene sú opál a citrín.

Dnes máme

Deň obetí Dukly.

Pamätný deň SR – Deň obetí Dukly sa pripomína pietnym aktom pri Pamätníku československých vojakov v Duklianskom priesmyku pri slovensko-poľskej hranici v okrese Svidník.

Do histórie sa zapísali boje o strategickú kótu 534, dominantu nemeckej obrany severovýchodne od mesta Dukla, ktoré trvali nekonečných 10 dní.

Zmenili svet

†1995 – Rudolf Sloboda

Bol slovenský prozaik, esejista, dramatik, scenárista, básnik a autor literatúry pre deti a mládež. V rokoch 1965 – 1969 pracoval ako redaktor vo vydavateľstve Smena, v rokoch 1972 – 1984 bol dramaturgom v Slovenskej filmovej tvorbe.

Život Rudolfa Slobodu bol poznamenaný neustálym bojom so spoločnosťou aj so sebou samým. S ostatnými spisovateľmi či kolegami mal často búrlivé vzťahy. Známe boli jeho alkoholické excesy; z alkoholizmu sa opakovane liečil.

Viackrát sa pokúsil o samovraždu. V posledných rokoch života bol však abstinentom. Jeho literárne diela boli preložené do viacerých cudzích jazykov ako napr. angličtina, bulharčina, španielčina, holandčina alebo aj macedónčina či srbčina.

Niečo málo zo svetových udalostí

1923 – boli založené Československé štátne aerolínie

Dnes už České aerolinie a.s. sú český (predtým česko-slovenský) národný letecký dopravca, ktorý má svoju základňu na Letisku Václava Havla v Prahe.

Nadväzuje na tradíciu, identitu a pôvodne aj značku česko-slovenskej národnej leteckej spoločnosti Československé štátne aerolínie, po druhej svetovej vojne.

Československé aerolínie, ktoré boli v januári 1991 rozdelené delimitáciou majetku na českú spoločnosť Československé aerolinie a ku slovenskému podniku SLOV-AIR.

Citát na dnešný deň

Pokiaľ si šťastná sama so sebou, vzťahy sa stanú prostriedkom ako svoje šťastie vyjadriť a nie ho pomocou nich hľadať. 

Astro okienko

O 13:08 hod. vrcholí NOV vo váhach.

Inšpirácia pre teba

Nastav si nové pravidlá vo vzťahoch! 

Všetky vzťahy sa dajú rehabilitovať – vyčistiť, upratať, presvetliť láskou.

Dnes je na to ten najlepší čas. A od zajtra môžeme vstúpiť do NOVej etapy vrámci vzťahov. Vzťahov k iným ale aj k sebe!

Pomôž si metódou “Ohnivý list”. Ako na to?

Vezmeš si čisté papiere a vyberieš si osobu, s ktoru si chceš napraviť vzťah. Môže to byť manžel, mama, otec, deti, kolegovia alebo aj TY sama.

 • Vezmeš si papier a začneš písať danej osobe list, ako keby jej ho ideš reálne poslať posťou.
 • Oslovíš jú (Milá mama / Milý Peter..).
 • A píšeš všetko, čo máš na srdci.
  Všetko, čo je medzi vami nevypovedané, všetko za čo cítiš krivdu, všetko čo ti vadí, všetko čo si danej osobe nikdy nepovedala. Môžeš použiť aj škaredé slová, nadávky. Dať to zo seba všetko vonka. (Nech má list hoci aj 30 strán.)
 • Na konci napíšeš: “Napriek všetkému, čo sa medzi nami stalo, ti odpúšťam. Viem, že si konal(a) najlepšie, ako si v danú chvíľu dokázal(a). Milujem ťa a Ďakujem ti.
 • List si potom celý prečítaš nahlas.
 • A spáliš.
 • Popol necháš rozfúkať vetrom (alebo hodíš do tečúcej rieky, prípadne zakopeš do zeme.) Takto aj za pomoci živlov prečistíš bolesť a transformuješ ju na silu, lásku, svetlo.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici 🙂

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti 🙂

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre