fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#KALENDÁRIUM 4.október

Dnes, 4. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štvorky sme dostali darom:

 • silu vôle
 • disciplínu
 • pevnosť
 • systém
 • múdru silu
 • vytrvalosť, prácu
 • mužský princíp
 • starostlivú lásku.

Výzvou je

 • netlačiť príliš na pílu
 • a využívať tú mužskú energiu láskavo a citlivo.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má František

Krstné meno František je talianskeho pôvodu, bolo odvodené od mena svätého Františka z Assisi a znamená „malý Francúz“. Podľa múdrych kníh sú Františkovia muži, ktorí radi poučujú. Františkovia sú veľmi bystrí a konajú intuitívne.

Charakterizuje ich pevná vôľa, aktivita, múdrosť a citlivosť. Zdanlivo ide o zdržanlivých ľudí, v skutočnosti sú ale vášniví a nepokojní. V citovom živote sa prejavujú dvojakým spôsobom, sú schopní vzplanúť veľkodušnosťou a o pár minút všetko odvolať.

 • Františkov ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Šťastné farby týchto mužov sú červená, biela a modrá.
 • Ochranné rastliny sú podbeľ, levanduľa.
 • Ochranné kamene sú tigrie oko a topás.

Dnes máme

Svetový deň ochrany zvierat – Svetový deň ochrany zvierat bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.

Cieľom je zdôraznenie práva zvierat na citlivé zaobchádzanie a vhodné podmienky na žitie. Deň je oslavou života zvierat, ich nezastupiteľnej úlohy v našom živote, oslavou vzťahu medzi ľuďmi a ríšou zvierat.

Zmenili svet

1947 – Dežo Ursiny

Bol slovenský bigbítový a artrockový hudobník, skladateľ a spevák. Spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom tvorí trojicu hlavných zakladateľov modernej slovenskej rockovej hudby.

Profesionálne sa venoval dokumentárnej filmovej tvorbe, kde sa uplatnil ako režisér, dramaturg, scenárista, autor námetov a filmovej hudby.

Gro jeho hudobnej kariéry je späté s básnikom a svojím dvorným textárom Ivanom Štrpkom, s ktorým spolupracoval na jedenástich štúdiových albumoch.

27. júna 2021 bol vyznamenaný prezidentkou in memoriam za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky (Pribinov kríž II. triedy).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Dnes je medzinárodný deň ochrany zvierat a z toho plynie aj inšpirácia na dnešný deň.

ZÁJDI DO ÚTULKU A CHOĎ VYVENČIŤ NEJAKÉHO PSÍKA.

Urobíš mu radosť tým, že ho pôjdeš vyvenčiť. Tie psíky naozaj potrebujú trošku výbehu a útulky väčšinou nemajú také možnosti aby každý deň, každý psík bol vyvenčený.

Prípadne keď vytriediš v domácnosti nepotrebné periny, vankúše, deky a pod., môžeš zaniesť do útulku a darovať ako dar. Samozrejme, takto môžeš darovať aj peniaze, granule, misky..

Alebo aj spotrebiče. Minulý týžden som volala do útulku, či nechcú našu práčku, pretože už nám treba novú ale – ešte je funkčná a škoda ju vyhodiť.  Povedali, že chcú. Tak naša Matilda bude ešte slúžiť psíkom v útulku. Juch!

Takto môžeš spraviť radosť havkom, spríjemniť ich pobyt v útulku a urobiť dobrý skutok pre to, aby sme ten svet mali krajší a farebnejší.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre