fbpx

#KALENDÁRIUM 4.október

Dnes, 4. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štvorky sme dostali darom:

 • silu vôle
 • disciplínu
 • pevnosť
 • systém
 • múdru silu
 • vytrvalosť, prácu
 • mužský princíp
 • starostlivú lásku.

Výzvou je

 • netlačiť príliš na pílu
 • a využívať tú mužskú energiu láskavo a citlivo.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má František

Pôvod mena z talianskeho Francesco, čo znamená malý Francúz.

Zdržanlivý, dobrý pozorovateľ, no na druhej stane vášnivý človek. Ak ho nepoznáte pôsobí na vás chladne, odmerane. No vedzte, že pod povrchom tlie oheň, ktorý vás môže hocikedy prekvapiť.

Má dve tváre: jedna pochádza z Albatrosa, ktorý symbolizuje veľkú mystickú cestu. Druhá je z galského kohúta, ktorý predstavuje agresivitu, panovačnosť a pyšnosť.

V práci ho nič nevyvedie z miery. Oplýva znamenitou inteligenciou, prefíkanou bystrosťou. Svoj všeobecný pohľad na svet využíva vo svoj prospech.

Ak mu budete odporovať s ľahkosťou vás privedie do rozpakov. Často je domýšľavý. Je to však len sebaobranný reflex, ktorý ho núti konať ďalej.

Aj v citovej oblasti je to človek dvoch tvári. Je schopný zbĺknuť ako fakľa, no o pár minút ďalej klesne ako hladina vôd po búrke. Chce aby sme ho ľúbili. V jeho slovách je ale cítiť neistotu, či dokáže dostatočne opätovať city.

Šťastie, je jeho hlavnou hybnou silou úspechu.

Dnes máme

Sviatok sv. Františka z Assisi, patróna ochrancov prírody, zvierat a vtákov – Sv. František z Assisi sa narodil v roku 1181 a zomrel 3.10.1226. Pri krste dostal meno Ján Krstiteľ. Je považovaný za patróna ochrancov prírody, zvierat, vtákov, životného prostredia a Talianska.

Svetový deň ochrany zvierat – Svetový deň ochrany zvierat bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.

Cieľom je zdôraznenie práva zvierat na citlivé zaobchádzanie a vhodné podmienky na žitie. Deň je oslavou života zvierat, ich nezastupiteľnej úlohy v našom živote, oslavou vzťahu medzi ľuďmi a ríšou zvierat.

A tiež máme: 

 • Svetový deň ľudských sídiel.
 • Svetový deň architektúry.
 • Medzinárodný deň nájomníkov.

Zmenili svet

1947 – Dežo Ursiny

Bol slovenský bigbítový a artrockový hudobník, skladateľ a spevák. Spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom tvorí trojicu hlavných zakladateľov modernej slovenskej rockovej hudby.

Profesionálne sa venoval dokumentárnej filmovej tvorbe, kde sa uplatnil ako režisér, dramaturg, scenárista, autor námetov a filmovej hudby.

Gro jeho hudobnej kariéry je späté s básnikom a svojím dvorným textárom Ivanom Štrpkom, s ktorým spolupracoval na jedenástich štúdiových albumoch.

27. júna 2021 bol vyznamenaný prezidentkou in memoriam za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky (Pribinov kríž II. triedy).

1988 – Magdaléna Rybáriková

Je bývalá slovenská profesionálna tenistka. Počas svojej kariéry vyhrala štyri turnaje WTA v dvojhre. Jej najlepšie umiestnenie je 17. priečka v svetovom rebríčku.

Jej najlepší výsledok na grandslamových turnajoch je semifinále vo Wimbledone 2017. Vo Wimbledone 2006 sa prebojovala do finále juniorskej dvojhry.

Citát na dnešný deň

Ten, kto chce preniesť horu, musí začať prenášaním malých kameňov. 

-William Faulkner

Inšpirácia pre teba

Dnes je medzinárodný deň ochrany zvierat a z toho plynie aj inšpirácia na dnešný deň.

ZÁJDI DO ÚTULKU A CHOĎ VYVENČIŤ NEJAKÉHO PSÍKA.

Urobíš mu radosť tým, že ho pôjdeš vyvenčiť. Tie psíky naozaj potrebujú trošku výbehu a útulky väčšinou nemajú také možnosti aby každý deň, každý psík bol vyvenčený.

Prípadne keď vytriediš v domácnosti nepotrebné periny, vankúše, deky a pod., môžeš zaniesť do útulku a darovať ako dar. Samozrejme, takto môžeš darovať aj peniaze, granule, misky..

Alebo aj spotrebiče. Minulý týžden som volala do útulku, či nechcú našu práčku, pretože už nám treba novú ale – ešte je funkčná a škoda ju vyhodiť.  Povedali, že chcú. Tak naša Matilda bude ešte slúžiť psíkom v útulku. Juch!

Takto môžeš spraviť radosť havkom, spríjemniť ich pobyt v útulku a urobiť dobrý skutok pre to, aby sme ten svet mali krajší a farebnejší.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre