fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 4.január

Dnes, 4. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štvorky sme dostali darom:

 • silu vôle,
 • disciplínu,
 • pevnosť,
 • systém,
 • vytrvalosť,
 • prácu,
 • mužský princíp,
 • starostlivú lásku.

Výzvou je

 • Byť pevný a zároveň jemný.
 • NEpresadzovať si svoje príliš veľkou silou, neísť „cez mŕtvoly“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Drahoslav

Mužské meno Drahoslav má slovanský pôvod, ktorého význam je „drahý tomu, komu je drahá sláva“. Ich emotívnosť a aktívnosť je priemerná. Reagujú vždy s rozvahou, konajú z hlbokého presvedčenia.

Osobnosť týchto mužov je uspôsobená čeliť životným ťažkostiam a bojovať až do konca. Snom Drahoslavov je väčšinou povolanie advokáta, sudcu, člena parlamentu, alebo publicistami. Prejavujú sa niekedy ako rebelantskí a domýšľaví.

 • Týchto prevažne pesimistických mužov najviac ovplyvňuje planéta Saturn.
 • Ich totemová rastlina je kostihoj.
 • Ochranný kameň je granát.
 • A šťastná farba je hnedá.

Dnes máme

Svetový Braillov deň. Francúzsky tvorca celosvetovo uznaného slepeckého písma sa začal zaoberať myšlienkou systému písma pre slepých už ako 12-ročný, pričom prvá verzia písma bola zhotovená v roku 1929.

Braille pritom vychádzal zo systému zvukov, ktorý používala francúzska armáda na komunikáciu v noci. Jednotlivé zvuky pritom nahradil písmenami a chýbajúce znaky doplnil symbolmi.

Prvou knihou napísanou v tomto písme sa stali trojzväzkové Dejiny Francúzska. V roku 1844 nevidiaci na celom svete uznali Braillovo písmo za svoje.

Zmenili svet

1946 – Dušan Dušek

Je slovenský básnik, prozaik, filmový scenárista, autor rozhlasových hier a literatúry pre deti a mládež, pedagóg a redaktor.

Svoje prvé literárne diela publikoval od roku 1964 v časopisoch Mladá tvorba, Slovenské pohľady, Romboid, Kamarát, Slniečko a iné.

Knižný debut mu vyšiel v roku 1972. Venuje sa písaniu literatúry pre dospelých, písaniu poviedok, ale i pre deti a mládež.

V dielach sa vracia k témam detstva, domova, dediny, príbuzenských či medziľudských vzťahov, často využíva motív smrti, ktorú považuje za súčasť života, ale tiež erotiky a dospievania.

Popri samotnom deji sa venuje množstvu detailov, ktoré sa neustále opakujú a prelínajú, preniká pod povrch vzťahov, situácií a problémov, ktoré nerieši, len evokuje.

Svoj postoj naznačuje využitím nečakaného uhla pohľadu, ktorý sa často mení a prechádza až do neskutočna a fantázie.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

„Když lidé začnou brát vodu vážně, začnou jí rozumět, pochopí, že základem života je rezonance a harmonie”

Voda má paměť, nese a zaznamenává různé informace. To může změnit nejen nás, ale i celý svět. Voda si pamatuje, přebírá ze svého okolí energie a také lidské emoce. Tím se může stát pro nás škodlivou nebo naopak velmi léčivou. Naše myšlenky a emoce se otiskují do vody, která je pak přenáší do našeho těla. A proto je důležité dávat pozornost na zdroj vody, jaký máme vztah k vodě, jak smýšlíme a konáme.

“Tyto poznatky poukazují na to, že jsme sami tvůrci našeho vlastního života. Svůj život utváříme tím, jak myslíme, jak mluvíme, jaký zaujímáme postoj – protože to vše jsou výrazné vibrace a energie, které mají vliv na realitu, kterou zažíváme.“

„Je věci odpovědnosti každého z nás dozvědět se co nejvíce o vodě, která je nejcennějším bohatstvím naší planety, a přispět k proměně vědomí svými myšlenkami, slovy a modlitbami a vzájemnými projevy lásky vděčnosti. Nechť naše porozumění vodě přinese mír celému světu.“

Dr. Masaru Emoto

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný. život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre