fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 23.4.2024. 

#KALENDÁRIUM 4.december

Dnes, 4. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štvorky sme dostali darom:

 • silu vôle,
 • disciplínu,
 • pevnosť,
 • systém,
 • vytrvalosť,
 • prácu,
 • mužský princíp,
 • starostlivú lásku.

Výzvou je

 • Byť pevný a zároveň jemný.
 • NEpresadzovať si svoje príliš veľkou silou, neísť „cez mŕtvoly“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Barbora, Barbara

Ženské meno Barbora, Barbara má grécky pôvod a v preklade znamená „cudzinka“. Barbory a Barbary sa dobre cítia iba vo vlastnom vysnívanom svete.

Tieto nezávislé a elegantné ženy rady odporujú a ťažko odpúšťajú. Zaujímajú sa o všetko, čo sa týka krásy, umenia alebo spoločnosti, môžu byť napríklad modnými návrhárkami alebo moderátorkami.

Barbora aj Barbara majú detinské správanie, privádzajú ľudí mnohokrát do rozpakov. Ak sa im niečo nepozdáva, unikajú, a keď majú prevziať zodpovednosť, sú v rozpakoch.

 • Barbory a Barbary ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú biela a zelená.
 • Ochranné rastliny rasca a podbeľ.
 • A ochranné kamene sú achát a tigrie oko.

Dnes máme

Sviatok sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov.

Sv. Barbora žila na konci 3. storočia v Nikomédii v Turecku. Narodila sa v pohanskej rodine.

Pre nenaplnenie vôle otca Dioskura vydať sa skončila zavretá vo veži s dvomi oknami, kde tajne študovala, prijala krst a dala vybúrať tretie okno, čo pre ňu symbolizovalo Najsvätejšiu trojicu.

Otec ju za tento čin potrestal smrťou. Potrestaný bol aj jej otec, ktorého zasiahol blesk a bol predvedený pred Boží súd. Sv. Barbora je patrónkou baníkov, delostrelcov, veží, roľníkov, architektov, stavebných robotníkov, zvonárov, kováčov a zajatcov.

Niečo málo zo svetových udalostí

†1993 – Frank Zappa

Frank Vincent Zappa bol americký hudobník, kapelník, hudobný skladateľ, producent, gitarista a filmár.

Jeho práca bola charakteristická nekonformným prístupom, voľnými improvizáciami, experimentovaním so zvukmi, hudobnou virtuozitou a satirickým pohľadom na americkú kultúru.

Vo svojej viac ako 30 ročnej kariére sa venoval viacerým hudobným žánrom. Komponoval rockovú, popovú hudbu, džez, či jazz fusion, orchestrálne diela modernej klasickej hudby, rockovej opery, práce v štýle musique concrète, absurdity a príkreho, satirického humoru.

Je považovaný za jedného z najviac inovatívnych a štýlovo rôznorodých rockových hudobníkov svojej generácie. Frank Zappa režíroval aj celovečerné filmy a hudobné videá a bol autorom grafických návrhov obalov hudobných albumov.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Odrežte si „barborku“.

Je to inšpirácia inšpirovaná ľudovým zvykom na Barboru.

Ide o narezané halúzky čerešne alebo višne, ktoré si vydajachtivé dievky dávali do vody a čakali, či do Vianoc vykvitnú.

Rozkvitnuté „barborky” tiež symbolizovali nielen príchod nového svetla v podobe Ježiša Krista, ale pôvodne pripomínali aj zimný slnovrat a následný príchod nového roka a teplej jari s rozkvitnutými kvetmi.

Tak si odrežte dnes vetvičku, dajte do vázy a uvidíte, či do Vianoc vykvitne. Každopádne vám vytvorí peknú výzdobu.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre