fbpx

#KALENDÁRIUM 30.november

Dnes, 30. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z tridsiatky sme dostali darom:

  • majstrovstvo mysle
  • hraj sa a oslavuj život
  • zvoľ si šťastie
  • očista mysle – naplň ju svetlom
  • spontánnosť a úspech.

Výzvou je

  • Uvoľniť sa a nechať sa viesť vášňou a nadšením.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Ondrej, Andrej

Mužské mená Ondrej a Andrej majú grécky pôvod a v preklade znamenajú „statný“, „mužný“ „odvážny“. Ondrejovia aj Andrejovia sa zdajú byť tak trochu leniví, kým oni iba čakajú na vhodnú chvíľu, kedy konať.

Keď sa už do niečoho pustia, rýchlo dosiahnu úspech. Milujú slobodu, nezávislosť a svoje pohodlie. Títo spoločenskí, roztržití a inteligentní chlapci s pasiou chodia poza školu, hlavne ak sa im znepáči nejaký pedagóg.

Väčšinou inklinujú k umeniu. Ondrejovia, Andrejovia sú citovo založení ľudia a túžia po tom, aby ich ľudia mali radi a aby im to aj dokazovali. Nositelia týchto mien majú šťastie naklonené na svojej strane, zázračne im takmer všetko vychádza.

  • Obľúbená farba týchto mužov je červená a biela.
  • A ochranný kameň je achát.

Dnes máme

Deň počítačovej bezpečnosti.

Deň počítačovej bezpečnosti sa oslavuje od roku 1988. Je určený na zvýšenie informovanosti o význame a potrebe ochrany počítačov a dát.

Pripomína ľuďom nevyhnutnosť počítačovej bezpečnosti pred rôznymi hrozbami. Počítačoví odborníci poskytujú viac ako 50 spôsobov na zabezpečenie ochrany počítačov a v nich uložených dát.

Zmenili svet

†1900 – Oscar Wilde

Bol írsky dramatik, prozaik a básnik. Oscar Wilde sa s literatúrou stretával od útleho detstva. Jeho matka písala poéziu a spisovateľom bol aj jej strýko. Wilde prejavil nadanie pomerne skoro. Pár mesiacov pred dovŕšením 30 rokov sa oženil s Constance Lloydovou a mal s ňou dve deti.

Wilde spoločenský život miloval. Pokladal za svoju povinnosť spoločnosť jemne provokovať, šokovať a baviť. Časom však znenávidel pokrytectvo vyššej spoločnosti a tá mu to patrične dávala najavo.

Homosexualita Wildovi značne zasiahla do života. Jeho sexuálna orientácia mu pomohla šokovať dielom Portrét Doriana Graya, ale spôsobila mu aj veľa trápenia.

Bez peňazí cestoval po Európe, býval v lacných hoteloch a nepredstavoval sa vlastným menom. Zomrel v biede vo veku 46 rokov v Paríži.

Jeho najznámejšie dielo je Portrét Doriana Graya (1890).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Ondrej, spolu so Štedrým dňom, sa kedysi považovali za najvýznamnejšie magické dni. Zachovalo saa nám veľké množstvo zvykov a „magických“ postupov, pomocou ktorých sa v minulosti veštilo.

Mrknite si kratučké video a nechajte sa inšpirovať – vyskúšajte si liatie olova, alebo veštenie s hrnčekmi.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre