fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 3.marec

Dnes, 3.marca, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z trojky sme dostali darom:

 • radosť,
 • oslavu života,
 • plodnosť,
 • spojenie s matkou Zem, Gaiou,
 • ženskú energiu.

Výzvou je

 • Zvládnutie myšlienok, ktoré víria v hlave.
 • Komunikovať správnym spôsobom – hovoriť vtedy, keď protistrana počúva a počúvať vtedy, keď protistrana hovorí.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Bohumil, Bohumila

Krstné mená Bohumil, Bohumila majú slovanský pôvod a ich význam je „milý bohu, milá bohu“. Bohumil aj Bohumila sú ľudia zameraní a sústredení na svoj vnútorný život. Sú pritom struční, náramne opatrní a niekedy aj dosť úzkostliví.

Ich vôľa je striedavá. Ak je všetko v poriadku, je pevná, ak sa veci skomplikujú, oslabne. Totemový strom nositeľov týchto mien je breza. Rovnako ako ona, sú elegantní, vnímaví a pôsobia zasnene.

 • Bohumilove šťastné farby sú čierna a zelená.
 • Ochranné rastliny kostihoj, myší chvost,
 • ochranné kamene achát a granát.
 • Bohumiline šťastné farby sú fialová a červená.
 • Ochranné rastliny sú púpava a orgován.
 • Ochranné kamene sú diamant a ametyst.

Zmenili svet

†1994 – Karel Kryl

Bol český pesničkár a básnik. Známy ako „básnik s gitarou“, bol jedným z najvýznamnejších predstaviteľov českého protestsongu v rokoch 1968 – 1993.

Piesne si písal sám, v jeho repertoári boli ako krátke úderné pamfletické piesne, tak aj dlhšie poetické a melancholické skladby. V Karel Kryl chcel byť spočiatku hrnčiarom po pradedovi, neskôr sa ale celkom oddáva hudbe a poézii.

Jeho prvá platňa bola vydaná pol roka po invázii vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska, pričom titulná skladba „Bratříčku, zavírej vrátka“ vznikla úplne spontánne v noci 22. augusta 1968 ako okamžitá reakcia na vpád vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR.

Karel Kryl odišiel z Česko-Slovenska v roku 1969 na pesničkársky festival, ktorý sa konal na západonemeckom hrade Waldeck. Po dvoch týždňoch sa rozhodol podať žiadosť o politický azyl a v Nemecku tak zostal ďalších 20 rokov.

Karel Kryl je držiteľom striebornej pamätnej medaily Karlovej univerzity za prínos pre duchovný rozvoj a morálnu podporu národa in memoriam (1994).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre