fbpx

#KALENDÁRIUM 29.september

Dnes, 29.septembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťdeviatky sme dostali darom:

  • ochotu odpustiť sebe i iným,
  • prijatie,
  • bránu k odpusteniu,
  • cestu od zranenia k sile a láske.

Výzvou je

  • Precítiť a prijať zranenia všetkého druhu.
  • Otvoriť sa a požiadať Archanjelov o pomoc.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Michal, Michaela

Mužské meno Michal má hebrejský pôvod a v preklade znamená „ako Boh“, Bohu podobný“. Tí, čo súdia. Tak by sa dala v stručnosti charakterizovať osobnosť týchto ľudí. Ich výraznými vlastnosťami sú vôľa, aktívnosť a zmyselnosť.

Sú aj veľkorysí, dominantní a dokážu byť dosť tvrdí. Michal i Michaela majú sklon k introvertnosti. Väčšmi dôverujú cieľavedomému postupu pri práci ako intuícii.

Ťažko sa prispôsobujú okolnostiam a sú len málo ovplyvniteľní. Michalovia a Michaely sú ľuďom, ktorých ľúbia, oddaní a vždy nablízku.

  • Ovplyvňujú ich planéty Merkúr a Venuša.
  • Šťastné farby nositeľov mien sú sivá, biela, zelená.
  • Ochranné rastliny sú palina, čakanka, nechtík.
  • Ochranné kamene sú smaragd, ruženín, zafír.

Zmenili svet

1920 – Václav Neumann

Bol významný český dirigent, dlhodobý šéfdirigent Českej filharmónie. Jeho doménou bola hudba 20. storočia.

Známym sa stal najmä svojou interpretáciou symfonického diela Bohuslava Martinů a snahou presadiť aj počas totalitného režimu uvádzanie diel Miloslava Kabeláča.

Neumann nahral kompletné symfonické dielo Gustava Mahlera. Na zahraničné vystúpenia ho pozývali predovšetkým ako experta na českú hudbu (viedenské naštudovanie Rusalky, početné inscenácie Predanej nevesty a ďalších diel).

Od roku 1955 hosťoval v berlínskej Komickej opere, kde získal ako spolupracovník renomovaného nemeckého operného režiséra Waltera Felsensteina medzinárodné ocenenie.

Stúpajúci kredit v nemecky hovoriacich krajinách viedol v roku 1964 k tomu, že Neumanna vymenovali za umeleckého riaditeľa lipského Gewandhausorchestru.

Po auguste 1968 túto vysoko prestížnu funkciu Neumann zložil a vrátil sa do Prahy, kde mu emigrácia Karla Ančerla uvoľnila miesto šéfa Českej filharmónie.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre