fbpx

#KALENDÁRIUM 28.október

Dnes, 28. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťosmičky sme dostali darom:

 • empatiu,
 • dôveru duše,
 • otvorenú komunikáciu,
 • umenie vytvárať silu priateľstva,
 • úprimnosť.

Výzvou je

 • Nebrať si veci osobne.
 • Načúvať a podporovať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Dobromila

Ženské meno Dobromila má slovanský pôvod a znamená „milujúca dobro“. Dobromily sa nevzdávajú a vďaka svojej neústupčivosti prekonávajú v živote mnoho prekážok.

Sú samostatné a predovšetkým svojrázne. Dobromily sú zahľadené do seba a nemajú rady ľudí, ktorí nie sú priami. Veľmi skoro sa stanú nezávislými a majú vždy jasno v otázke svojho vzťahu k iným.

Dobre sa uplatnia vo vedúcej pozícii. Blahodarne na ne pôsobia prechádzky v prírode.

 • Ovplyvňujú ich planéty Mars a Pluto.
 • Šťastné farby týchto dám sú tmavomodrá a červená.
 • Ochranné rastliny puškvorec a bazalka.
 • A ochranné kamene sú rubín a diamant.

Dnes máme

Svetový deň juda.

Svetový deň juda  si pripomínajú organizácie juda každý rok 28. októbra pri príležitosti narodenín Jigoro Kana, zakladateľa juda. Na svete je viac ako 20 miliónov ľudí, ktorí sa denne venujú judu.

Tento deň sa prikladá význam judu, ktoré je bojovým umením, spôsobom sebaobrany ale tiež aj olympijským športom. Rozvíja telesnú zdatnosť a aj psychickú odolnosť cvičenca.

Judo predstavuje typický športový zápas, v ktorom ide o prekonanie súpera prostredníctvom fyzickej, technickej a aj taktickej prevahy. Uplatňuje sa v ňom rozsiahle množstvo pohybových zručností, ktoré majú veľmi zložitú štruktúru.

Zmenili svet

1972 – Robert Roth

Je slovenský najmä divadelný herec. Možno nie všetkým známy ale výborný a všestranný umelec.

Začínal v Detskej rozhlasovej dramatickej družine. Vyštudoval na konzervatóriu v Bratislave hudobno – dramatický odbor.

Hercom Činohry Slovenského národného divadla je od roku 2000. Jedno z jeho najúspešnejších predstavení Hollyroth získalo až niekoľko ocenení.

Spolupracuje aj s rozhlasom. Vyšiel mu aj debutový album s názvom Klamanie telom. 11 piesní v šansónovom duchu nadväzuje na tradíciu Deža Ursinyho a Jara Filipa.

Jeho hlas možno počuť v reklamách na denník SME či Citroen a na bývalom Rádiu Anténa Rock.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Pozrite si film Záhrada. 

V tento deň sa narodil Marián Labuda, ktorý stvárnil jednu z postáv v tomto filme. Možno film Záhrada poznáte. Je úžasný!

Prvýkrát keď som ho videla, tak si pamätám, že som išla niečo zaniesť z kuchyne do obývačky a začínala zrovna táto Záhrada.

A ja som zostala stáť a pozerať, že čo to začína a až v polovičke filmu som zbdala, že som stále v tej istej stojacej polohe…. s otvorenými ústami 🙂

Obrovským spôsobom ma oslovil a dodnes som ho videla tak 100x. Ak ste nevideli, pozrite si. Sú tam nadčasové veci, nadčasové hlášky a v pozadí obrovské životné múdrosti.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre