fbpx

#KALENDÁRIUM 28.marec

Dnes, 28.marca, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťosmičky sme dostali darom:

 • empatiu,
 • dôveru duše,
 • otvorenú komunikáciu,
 • umenie vytvárať silu priateľstva,
 • úprimnosť.

Výzvou je

 • Nebrať si veci osobne.
 • Načúvať a podporovať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Soňa

Ženské meno Soňa je variantom mena Žofia, ktoré je gréckeho pôvodu a znamená „múdrosť“. Soničky konajú s veľkou rozvahou a nedajú sa len tak ľahko „vytočiť“. Málokomu sa zveria s bolesťami svojej duše.

Sú väčšinou inteligentné a sčítané, štúdium im spôsobuje potešenie. Často uvažujú akýmsi chlapským spôsobom. Vlastná im je aj cieľavedomosť a vytrvalosť. V pracovnom prostredí sa uplatnia veľmi dobre v tíme, kde prevažujú muži.

 • Ovplyvňuje ich Slnko.
 • Ich šťastné farby sú zelená, hnedá.
 • Ochranné rastliny sú horec, ľubovník.
 • Ochranné kamene sú jaspis a karneol.

Dnes máme

Deň učiteľov.

Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie.

Zmenili svet

1943 – Oľga Feldeková

Je slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička, manželka spisovateľa Ľubomíra Feldeka, glosátorka.

Okrem vlastnej tvorby sa tiež venovala prekladaniu z poľštiny. S manželom má päť dospelých detí a už niekoľko rokov je pravidelne jednou z účinkujúcich glosátorov v humoristickej relácii Sedem (TV JOJ).

Pre deti začala písať počas vysokoškolského štúdia. Jej prvou väčšou prácou bola próza Prvé lásky. Knižne debutovala knižkou-hračkou Dnes vám hráme v zlatom ráme (1974), ktorú napísala spolu s manželom.

Feldekovskou poetikou humoristického nonsensu vytvorila v nej niekoľko autorských rozprávok, ktoré svojou sujetovou nápaditosťou, lyrickým podložím a jazykovou kultivovanosťou patria k reprezentatívnym textom slovenskej nonsensovej autorskej rozprávky.

Svoje ďalšie knihy – Sťahovanie na mieste (1976), Dievča a šťastie (1979) a Veverica (1985) – adresovala už dospelému čitateľovi, intelektuálny humor a lyrizujúci výraz, prostredníctvom ktorých zareagovala na medziľudské vzťahy.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre