fbpx

#KALENDÁRIUM 27.október

Dnes, 27. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťsedmičky sme dostali darom:

 • spriaznené duše
 • dvojplameň
 • vzťahy z úrovne Jednoty
 • prebudenie lásky duše cez spojenie s kozmickou rodinou
 • a vedomé tvorenie cez posvätné vzťahy.

Výzvou je

 • Prijať, že každý vzťah, ktorý nás zraňuje, je na našu objednávku a je posvätný.
 • Odpustiť sebe aj iným za všetku bolesť vzájomne spôsobenú v komplikovaných vzťahoch.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Sabína

Ženské meno Sabína má latinský pôvod a jeho význam je „pochádzajúca z kmeňa Sabínov“ v Taliansku. Sabíny sú prevažne materialisticky založené a dôležitý v ich živote je úspech.

Ak sa pre niečo rozhodli, je ťažké chcieť, aby zmenili názor. Priateľstvo so Sabínou je skôr vzácnosť. Iba zriedkavo dôverujú iným a o svojom súkromí hovoria málo.

Aj v školských laviciach, rovnako ako počas celého života, podľahnú túžbe súťažiť a s prehľadom získavajú akademické tituly. Ich život je silne zameraný na výber povolania a sebarealizáciu v práci.

Sabíny sa v pracovnom tíme prejavujú ako cieľavedomé, taktné a odmerané. Sabíny sa vedia psychicky i fyzicky brániť a vytvoriť si životnú rovnováhu.

 • Sabíny ovplyvňuje planéta Venuša.
 • Ich šťastné farby sú modrá, biela a žltá.
 • Ochranné rastliny myší chvost, fialka a prvosienka.
 • A ochranné kamene sú achát, zafír a koral.

Dnes máme

Svetový deň audiovizuálneho dedičstva.

Svetový deň audiovizuálneho dedičstva bol vyhlásený na Generálnej konferencii UNESCO v roku 2005. Obsahom audiovizuálneho dedičstva sú audiovizuálne dokumenty ako filmy, rozhlasové a televízne programy, audio a video nahrávky.

Cieľom tohto dňa je zvýšiť medzinárodné povedomie o probléme zachovania audiovizuálneho dedičstva, o jeho krehkosti a zraniteľnosti.

Zmenili svet

1728 – James Cook

Bol mimoriadne významný objaviteľ a výskumník, ktorého tri plavby okolo sveta a hlavne vydané práce výrazne posunuli znalosti o Zemi.

Počas jednej z nich pristál 19. apríla 1770 s loďou Endeavour v Botanickom zálive pri východnom pobreží Austrálie.

Cook prispel k rozvoju mapovania morí, zaslúžil sa o presnejšie rozčlenenie pevnín a morí, stanovil rozmery Severnej Ameriky a Austrálie a otvoril tiež cestu k výskumom Antarktídy.

Jeho meno nesie viacero geografických útvarov – napríklad ostrovy v Polynézii, prieliv medzi Severným a Južným ostrovom Nového Zélandu, hora na Novom Zélande, či kráter na Mesiaci.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Vyrobte si pickles.

Nakúpte zeleninu a vyrobte si. Natlačte do flaše, zasypte soľou a nechajte fermentovať, kvasiť. Fermentovanie je najlepší spôsob konzervácie pre naše telo.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre