fbpx

#KALENDÁRIUM 26.december

Dnes, 26. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťšestky sme dostali darom:

 • Silu rodiny,
 • pocit bezpečia a opory,
 • starostlivú lásku,
 • čaro energie obyčajných chvíľ,
 • zdieľanie hojnosti, lásky, radosti, nadšenia.

Výzvou je

 • Dokázať dať porozumenie a podporu svojim blízkym aj vo chvíľach, kedy sme vyhodení z rovnováhy
 • a nájsť svoje miesto v rodine.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Štefan

Mužské meno Štefan je gréckeho pôvodu a v preklade znamená „víťaz“. Štefan bol svätcom a zároveň patrónom koní. Štefanovia sú rozhodní, odvážni, ale aj podozrievaví a opatrní.

Sú to muži, čo stoja za svojimi slovami a nevzdávajú sa. Ich život je relatívne stály. Majú okolo seba spoľahlivých priateľov. Mohli by sme ich nazvať aj večnými študentmi. Štefanovia sú zanietení pre psychológiu a medicínu.

Ich značná prispôsobivosť a bohatá fantázia z nich robí aj zručných novinárov alebo fotografov disponujúcich obrovskou ľudskou skúsenosťou.

 • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
 • Šťastné farby Štefana sú červená a fialová.
 • Ochranné rastliny púpava, rozmarín.
 • A ochranné kamene sú diamant a ametyst.

Dnes máme

Druhý sviatok vianočný.

Druhý sviatok vianočný je zasvätený prvému kresťanskému mučeníkovi, svätému Štefanovi. Sviatok svätého Štefana bol zavedený okolo roku 380.

V tento deň sa taktiež konala zábava, prvá tancovačka po období adventu, ktorá sa nazývala Štefanská. Dopoludnia bolo rozšírené hranie divadla alebo hier.

Zmenili svet

1892 – Štefan Krčméry

Bol slovenský básnik, literárny historik a kritik, publicista, prekladateľ, správca Matice slovenskej. Štefan Krčméry bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie z 30. októbra 1918.

Inšpirátorská osobnosť slovenskej literatúry a kultúry ako básnik, literárny historik a kritik, prekladateľ, publicista, redaktor a organizátor.

Publikovať začal v roku 1913, pričom prispieval do viacerých časopisov. Debutoval v roku 1920 zbierkou básní Keď sa sloboda rodila.

Okrem kritického realizmu používal i prvky symbolizmu, inšpiroval sa Hviezdoslavom a Štúrovcami, ale taktiež európskymi romantickými básnikmi.

V jeho básniach sa často vyskytujú symboly tmy a svetla, ale tiež symbolický uzavretý priestor tmavých hôr, ktorý vyjadruje pocit neodvratného, bezvýchodiskového osudového smerovania človeka.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Spravte si príjemnú atmosféru so svojimi najbližšími.

Na Štefana bolo odjakživa zvykom navštevovanie príbuzných a konali sa štefanské slávnosti. Tak si dnes spravte príjemnú atmosféru s vašimi príbuznými.

A ak sa vám chce tak si spravte takú vlastnú súkromnú zábavu doma. Pustite si hudbu, zaspievajte si a zatancujte. A udržujte pohodu a pokoj v domácnosti. 🙂

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre