fbpx

#KALENDÁRIUM 26.apríl

Dnes, 26.apríla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťšestky sme dostali darom:

  • Silu rodiny,
  • pocit bezpečia a opory,
  • starostlivú lásku,
  • čaro energie obyčajných chvíľ,
  • zdieľanie hojnosti, lásky, radosti, nadšenia.

Výzvou je

  • Dokázať dať porozumenie a podporu svojim blízkym aj vo chvíľach, kedy sme vyhodení z rovnováhy
  • a nájsť svoje miesto v rodine.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Jaroslava

Ženské meno Jaroslava má slovanský pôvod a význam mena je „slávna silou“. Jarky sa vyznačujú pohotovými reakciami. Vždy majú čo povedať, a vravia to nahlas. V spoločnosti si vyžadujú pozornosť.

Ich maličký svetík je im nadovšetko. Sú temperamentné a pôsobia dojmom, že sú veľmi sebavedomé, ale to je často len zdanie. Vôľová úroveň týchto žien často klesá a neraz sa mení na tvrdohlavosť.

  • Ich šťastné farby sú zelená, ružová a biela.
  • Ochranné rastliny sú myší chvost, fialka a mäta.
  • Ochranné kamene sú achát, zafír a koral.

Zmenili svet

1872 – Ľudmila Podjavorinská

Bola slovenská prozaička a poetka, autorka lyricko-epických i epických básní. Jej prvé literárne ambície podporovali strýko Ľudovít Rizner a miestny evanjelický farár a spisovateľ Ján Pravoslav Leška.

Neskôr pracovala krátko ako úradníčka Červeného kríža, ako nevydatá pomáhala otcovi v škole, no väčšinu života žila len zo skromných príjmov za literárnu prácu v periodikách.

Na Slovensku jej prvé diela vychádzali od roku 1892 v Národných novinách a Slovenských pohľadoch, neskôr spolupracovala s detskými časopismi Zornička a Dětský máj.

Začínala vydávaním básní, no už čoskoro sa rozhodla venovať i próze. Vo svojich dielach zobrazovala trpké osudy obyčajných ľudí, no tiež hlboko nazrela do ľudských duší.

Vo svojich dielach z vidieckeho a malomestského prostredia opísala s kritickým nadhľadom každodenné rodinné starosti.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Rada na dnes:

Zisti, čo ti doma, v tvojom domove a rodine prekáža a skoriguj to. Odlož, vyhoď, uprac – ak sa jedná o fyzické veci. Vytvor nové pravidlá a dohody, ak sa jedná o ľudí a vzťahy.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre