fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 23.4.2024. 

#KALENDÁRIUM 25.október

Dnes, 25. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťpäťky sme dostali darom:

 • tvorenie harmónie vo vzťahu
 • osobná sloboda a oddanosť
 • prijatie
 • pochopenie, odpustenie, láska
 • komunikácia a vyjadrenie potrieb a pocitov
 • ocenenie.

Výzvou je

 • Udržať si osobnú integritu.
 • Nastaviť a držať si také hranice, aby sme sa v každom vzťahu cítili slobodne.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Aurel

Mužské meno Aurel má latinský pôvod a v preklade znamená „zlatý“, „zlatučký“. Aurelovia sú trpezliví, opatrní a majú pokojné reakcie.

Jednou z najvýraznejších čŕt Aurelov je aktívnosť. Priťahuje ich štúdium jazykov a mnohých láka vedecký výskum. Sú schopní vynaložiť kvôli kariére nemalé úsilie.

Súkromný život Aurelov je zložitý, lebo ťažko vyjadrujú svoje pocity. Nechodia často medzi ľudí, uprednostňujú život v kruhu svojej rodiny.

 • Aurelov ovplyvňuje Slnko.
 • Ich šťastné farby sú farby jesene.
 • Ochranné rastliny ľubovník, bobkový list a nechtík.
 • A ochranné kamene sú jantár, topás a olivín.

Dnes máme

Svetový deň cestovín.

Svetový deň cestovín sa pripomína od roku 1998. V tento deň roku 1995 sa v Ríme konal prvý svetový kongres o cestovinách, na ktorom založili International Pasta Organisation.

Deň je oslavou cestovín ako potraviny spotrebovanej v rôznych kuchyniach na celom svete. Cieľom je podpora významu cestovín v strave a poukázanie na jej gastronomickú všestrannosť a nutričnú hodnotu.

Zmenili svet

1881 – Pablo Picasso

Umelec, maliar, sochár a významná osobnosť 20. Storočia. Bol spoluzakladateľ kubizmu.

Žil takmer celý život vo Francúzsku. Jeho otec bol José Ruiz y Blasco; jeho matka María Picasso y López. V mladosti sa podpisoval ako Ruiz Blasco po svojom otcovi, ale približne od roku 1901 začal používať meno svojej matky.

Od roku 1909 sa Picasso spoločne s Francúzom Georgom Braquetom zameriava na nový výtvarný umelecký smer – kubizmus.

Ako prvé kubistické dielo sa považuje obraz Avignonské slečny z roku 1907. Tváre osôb na maľbe sú zobrazené z oboch strán súčasne.  Jeho diela za začali stávať čoraz abstraktnejšie.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Keďže máme ten deň cestovín, dnes priprav na večeru cestoviny. Je to rýchle a výživné jedlo. Odvaríš cestovinu, dáš posýpku alebo omáčku a hotovo.

Posýpkou môže byť strúhaný syr, rozmrvená bryndza, opečená cibuľka alebo iná zelenina, smažené tofu…čo chladnička dá.

Ako omáčku vieš použiť aj „obyčajný“ kečup, pesto, alebo zvrtni rýchlu syrovú, či paradajkovú…kým sa cestoviny odvaria.

Zdravé, nové, netradičné…

Pokiaľ použiješ cestoviny vyrobené zo strukovinovej múky, telu dodajú bielkoviny (namiesto cukrov a lepku z pšeničných cestovín).

Dnes už dostať celkom bežne šošovicové, hrachové, cícerové… a sú mňam. Ak si na ne ešte nenarazila v obchode, tak ja nakupujem v DM alebo Lídli.

Cestoviny sa v podstate dajú vyrobiť z akejkoľvek múky – strukovinovej, orechovej, obilninovej. A kľudne aj z netradičných obilním ako je pohánka alebo proso.

Vo výkonnom mixéri rozmixujte na múku, zmiešajte s vodou a už len vytvoriť taký tvar cestovín, aké chceme …. vyskúšajte. Základný postup na výrobu cestovín je v tomto videu:

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre