fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 25.január

Dnes, 25. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťpäťky sme dostali darom:

 • tvorenie harmónie vo vzťahu
 • osobná sloboda a oddanosť
 • prijatie
 • pochopenie, odpustenie, láska
 • komunikácia a vyjadrenie potrieb a pocitov
 • ocenenie.

Výzvou je

 • Udržať si osobnú integritu.
 • Nastaviť a držať si také hranice, aby sme sa v každom vzťahu cítili slobodne.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Gejza

Mužské meno Gejza má turecký pôvod a význam tohto mena je odvodený zo slova „jeg“, označujúceho vojenské hodnosti. Títo muži sú aktívni a nadaní ľudia. Na ľudí pôsobia dosť neprístupne a zdržanlivo.

Gejzovia majú silnú rozhodnosť a veľa energie. Ich nálada býva často premenlivá a nevrlá a to keď nemá úspech.

Čo sa týka ich kariéry, sú veľmi usilovní a pevne si idú za svojim cieľom a dôverujú iba sebe a svojim najbližším. Ich vytrvalosť im umožní za každých okolností zvíťaziť a všetko dať do poriadku.

 • Ovplyvňuje ich planéta Saturn.
 • Šťastnú farbu majú hnedú a zelenú.
 • Ochranné rastliny sú hyacint a kostihoj.
 • A ochranný kameň je opál.

Dnes máme

Sviatok Obrátenia Pavla.

Sviatok Obrátenia Pavla je známy aj ako Deň superpranostík. Podľa našich predkov počasie v tento deň signalizovalo pozitívne alebo negatívne prognózy na celý rok.

Zmenili svet

1882 – Virginia Woolfová

Bola anglická spisovateľka, kritička, esejistka a feministka. Zároveň bola v medzivojnových rokoch členkou Bloomsbury Group.

Už v mladosti mala psychické problémy, predovšetkým v období po matkinej smrti roku 1895. V roku 1904 zomrel na rakovinu aj jej otec Sir Leslie Stephen, známy redaktor, literárny kritik a zakladateľ Dictionary of National Biography.

Keď v roku 1906 zomrel brat Toby, Virginia sa znova psychicky zrútila a prvý raz sa pokúsila spáchať samovraždu. So sestrou sa po otcovej smrti presťahovali do Bloomsbury, kde sa neskôr začala schádzať skupina intelektuálov a umelcov.

Virginia Woolfová patrí k najvýznamnejším modernistom 20. storočia, je považovaná za veľkú inovátorku v oblasti anglického jazyka a jeho použitia v beletristickom diele.

Vo svojich dielach experimentovala s psychologickými motívmi a rôznymi možnosťami prerušovaného rozprávania a chronológie, sústredila sa na emocionálne stavy svojich postáv.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Deň superpranostík

25.január je dňom obrátenia svätého  Pavla. Hovorí sa, že ak je v tento deň  jasno, bude nadchádzajúci  rok šťastný. Ale to je len jedna z pranostík.

Podľa skúseností našich predkov práve tento deň signalizoval ďalekosiahle prognózy.

Potvrdzuje to najstaršia česky písaná pranostika stará z roku 1471. Má teda  viac ako 550 rokov.

Hovorí sa v nej: Bude-li jasný den na svatého Pavla obrácenie, ten rok v ničemž nedostatku nenie. Pakli mlha bude,tehdy zvěř i člověk duše zbude. A budú-li ten den větrové, to sie zbúřie proti sobě národové. Bude-li déšť nebo snieh pršeti,pro draho sie o zdravu starati.

Aj ďalšie pranostiky obsahujú strach pred vetrom, lebo vtedy vraj budú volať chlapov na  vojnu.

Hmla zasa naznačuje nebezpečenstvo chorôb ba i morových epidémií, dážď ohlasoval hlad. Ani odmäk ľudia nevítali. Hovorilo sa: Keď sa vtáča na Obrátenie Pavla napije vody z kaluže, je zlá jar, ak sa napije vôl, zlé je celé leto.

Pre hospodárov v býval pavlovský odmäk signálom, aby začali pre dobytok šetriť krmivom.

Môžeme teda povedať, že najlepšie bolo, ak bol 25.január slnečný. Signalizovalo to dobrý a úrodný rok. (Spracované podľa Petrzalcan.sk)

A ešte jedna zaujímavosť:

25. januára sa vraj macovia v brlohoch pri zimnom spánku obracajú na druhú stranu. To potvrdzuje aj skúsenosť, že niekde medvede okolo 25. januára nakrátko opustia svoje zimné postele.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre