fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 23.máj

Dnes, 23.mája, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťtrojky sme dostali darom:

  • všetko je v súlade s dohodou tvojej duše
  • uvedom si dohody duší vo všetkých tvojich vzťahoch
  • riaď sa srdcom.

Výzvou je

  • Dôverovať životu, vesmíru, Bohu, že jeho vedenie je správne aj keď niekedy hlava neberie a argumetuje „rozumnými dôvodmi“.
  • Uvoľniť sa vo vzťahoch, nebrať si veci osobne.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Želmíra

Ženské meno Želmíra má južnoslovanský pôvod a význam mena je „tá, ktorá si želá mier“. Ak nesúhlasia, ostro to dajú najavo. Želmíry sú zásadové a tvrdohlavé. Neúspechy ich rozhodne nezastavia.

Väčšinou ide o výborné študentky. Obľubujú klasické štúdium a priťahujú ich povolania, v ktorých treba odovzdávať veľa zo seba, ako napríklad ošetrovateľka. Majú v sebe prirodzenú mravnosť, ktorá sa prejaví v rozhodujúcich chvíľach.

  • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
  • Šťastné farby Želmíry sú oranžová, modrá, hnedá.
  • Ochranné rastliny sú čakanka, fenikel, palina.
  • Ochranné kamene sú jaspis a zafír.

Dnes máme

Svetový deň korytnačiek.

Deň podnecuje k zvýšeniu záujmu o záchranu ohrozených druhov korytnačiek vo svete. Sú to plazy, ktoré sú najviac postihnuté obchodom, sú odchytávané tiež pre jedlo a priemysel.

Zmenili svet

1949 – Vladimír Durdík ml.

Bol slovenský herec. Syn Vladimíra Durdíka st. Pochádzal z hereckej rodiny. Štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení ukončil v roku 1971.

Po štvorročnom účinkovaní v Štátnom divadle v Košiciach od roku 1975 pôsobil v Slovenskom národnom divadle v jeho činohernom súbore.

Jeho chlapčenský zjav ho v prvých rokoch profesionálneho hereckého účinkovania predurčil k stvárňovaniu lyricko–romantických kladných hrdinov, rovnako na javisku ako v televíznych filmoch Miesto v dome (1973), Tereza (1976), v televíznej ságe Povstalecká história (1984).

Často účinkoval aj v televíznych inscenáciách, napr. Mozoľovci (1975), Hviezdoslavovych eposoch Ežo Vlkolinský (1978) a Gábor Vlkolinský (1978), kde vytvoril postavu Gábora Vlkolinského.

V dvojdielnej historickej inscenácii Solúnski bratia (1984) stvárnil postavu Koceľa.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre