fbpx

#KALENDÁRIUM 23.február

Dnes, 23.februára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťtrojky sme dostali darom:

 • všetko je v súlade s dohodou tvojej duše
 • uvedom si dohody duší vo všetkých tvojich vzťahoch
 • riaď sa srdcom.

Výzvou je

 • Dôverovať životu, vesmíru, Bohu, že jeho vedenie je správne aj keď niekedy hlava neberie a argumetuje „rozumnými dôvodmi“.
 • Uvoľniť sa vo vzťahoch, nebrať si veci osobne.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Roman, Romana

Krstné mená Roman, Romana majú latinský pôvod a znamenajú „pochádzajúci(a) z Ríma“. Od útlej mladosti prejavujú Roman aj Romana veľkú vytrvalosť a vedú si svoj vlastný život.

Sú skôr uzavretí, vážni, cieľavedomí a trpezliví. Dominantnou v ich povahe je aktívnosť. Ich skvelé inštinkty ich nasmerujú na povolania akými sú daňový kontrolór, či policajt. Vhodné sú pre nich vitamíny najmä z citrusových plodov.

 • Romanove šťastné farby sú zelená, svetlomodrá.
 • Ochranné rastliny nechtík, rozmarín a nezábudka.
 • Ochranné kamene sú smaragd, zafír.
 • Romanašťastné farby bielu, ružovú, zelenú.
 • Ochranné rastliny šalviu, nechtík a žltú chryzantému.
 • A ochranné kamene karneol, ruženín.

Zmenili svet

1949 – Pavel Váně

Je spevák, gitarista, skladateľ, aranžér a producent.

V roku 1978 hral so skupinou Progres 2, vydali rockovú operu Dialog s vesmírem (1980). V roku 1981 založil vlastnú formáciu Bronz. V roku 1978 vzniká rocková opera Dialog s vesmírem – audiovizuálny program.

Po rôznych zákazoch, ktoré viedli k ukončeniu jej činnosti, vystupoval sólovo, neskôr v rôznych formáciách, najdlhšie s „heavy-folkovou“ skupinou Bowle (Pavel Váně, Jiří Vondrák, Richard Lašek).

Po roku 1989 sa venoval podnikateľskej činnosti, postavil vlastné nahrávacie štúdio a založil vydavateľstvo Bronz Records. V roku 1992 stál pri obnovení činnosti skupiny Progres, od tej doby je tiež jej kapelníkom.

Skladá, nahráva scénickou hudbu a venuje sa producentskej činnosti. Vystupuje tiež občas s obnovenou skupinou Bronz, častejšie s akustickou zostavou VKV (Váně, Kopřiva, Vondrák).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Túto pieseň od Pavla Váňu som milovala ako teenagerka. Vtedy sa hovorilo puberťáčka 🙂

Má tak úžasný text, melódiu, atmosféru…. vypočujte si. Užite si ju.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre