fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 23.apríl

Dnes, 23.apríla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťtrojky sme dostali darom:

  • všetko je v súlade s dohodou tvojej duše
  • uvedom si dohody duší vo všetkých tvojich vzťahoch
  • riaď sa srdcom.

Výzvou je

  • Dôverovať životu, vesmíru, Bohu, že jeho vedenie je správne aj keď niekedy hlava neberie a argumetuje „rozumnými dôvodmi“.
  • Uvoľniť sa vo vzťahoch, nebrať si veci osobne.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Vojtech

Mužské meno Vojtech má slovanský pôvod a význam mena je „tešiteľ vojska“. Vojtechovia sú prívetiví, rozumní a taktní ľudia. Tak ako chobotnica, ich totemové zviera, aj oni sú neustále v strehu.

Vo svojej profesii sú svedomití, výkonní a tvoriví. Radi sa angažujú vo verejnom alebo politickom živote. Zdravie Vojtechov je pevné. Menšie problémy môžu mať ale so žalúdkom.

  • Týchto mužov ovplyvňuje planéta Saturn.
  • Ich šťastné farby sú hnedá, čierna a zelená.
  • Ochranné rastliny sú kostihoj, štiav.
  • Ochranné kamene sú achát, zafír a opál.

Dnes máme

Svetový deň kníh a autorských práv.

23. apríl je špecifickým dátumom pre svetovú literatúru. V tento deň roku 1616 zomreli takí velikáni svetovej literatúry, ako Miguel Cervantes y Savedra, William Shakespeare a Inca Garcilaso de la Vega.

Výročie narodenia alebo úmrtia majú v tento deň aj Maurice Druon, Halldór Laxness, Vladimír Nabokov, Joseph Pla a Manuel Mejía Vallejo.

Zmenili svet

1936 – Roy Orbison

Bol americký spevák, hudobník, a skladateľ, známy svojimi temnými emocionálne ladenými baladami.

Svoje najväčšie úspechy slávil v 60. rokoch počas doby, kedy mal zmluvu s vydavateľom Monument Records. V tomto období mal 22 svojich skladieb v Top 40.

Pre Orbisona bol typickým barytónový spev. Kombinácia Orbisonovho hlasu a komplexné hudobné aranžmány jeho piesní navádzali viacerých znalcov rokenrolovej hudby k prirovnávaniu jeho hudby k opernej tvorbe, nazývali ho „Carusom rocku“.

Roy vo svojom osobnom živote prežil viacero tragédií, vrátane smrti jeho prvej manželky, inokedy to bola smrť jeho dieťaťa.

Jeho vystúpenia boli charakteristické tým, že stál sám, oblečený v čiernych šatách, čiernymi slnečnými okuliarmi. Tento spôsob prezentácie prepožičiaval Orbisonovej osobnosti tajomný nádych.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre