fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#KALENDÁRIUM 22.apríl

Dnes, 22.apríla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvadsaťdvojky sme dostali darom:

 • JA som..
 • tu a teraz
 • portál
 • pole všetkých možností
 • buď všetkými zmyslami v prítomnosti
 • uvoľni sa a plyň.

Výzvou je

 • S dôverou vstúpiť do nových dverí, do nového, neznámeho územia.
 • Netlačiť na pílu, nechať veci prirodzene plynúť.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Slavomír

Mužské meno Slavomír má slovanský pôvod a význam mena je „sláviaci mier“.  Slavomírovia sú veční chlapci, ktorí sa chcú hrať a unášať udalosťami. Niekedy pôsobia neisto. Slavovia sú málo objektívni.

V citovom živote sú Slavkovia vlastnícki, usilujú sa sústrediť na seba všetku pozornosť blízkych. V živote hľadajú hlavne uplatnenie a zázemie.

Majú v sebe pritom obrovské možnosti, dobrú intuíciu, a v profesii, ktorú si vyberú dosahujú väčšinou pozoruhodné výsledky.

 • Slávkov ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú červená, modrá a biela.
 • Ochranné rastliny sú podbeľ, kôpor a petržlen.
 • Ochranné kamene sú tigrie oko, topás a achát.

Dnes máme

Deň Zeme.

Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou.

Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

Zmenili svet

1724 – Immanuel Kant

Bol predstaviteľ nemeckej klasickej filozofie; tvorca kriticizmu alebo transcendentalizmu, či transcendentálnej filozofie.

Kant sa narodil vo východopruskom Königsbergu (terajší Kaliningrad), kde žil až do svojej smrti. Tu vyštudoval gymnázium aj univerzitu, na ktorej sa neskôr stal profesorom filozofie.

Pomerne mladý stratil rodičov, a tak sa musel o seba postarať sám. Bol veľký pedant. Z univerzity odišiel ako 77-ročný (3 roky pred smrťou). Nikdy sa neoženil.

Prakticky neopustil rodné mesto, viedol neobyčajne pravidelný spôsob života. Nemecký klasický idealizmus je vrcholná fáza klasickej filozofie, pokračovanie osvietenstva.

Snaží sa o komplexnejšie vysvetlenie skutočnosti, o inováciu tém rozumu – hlbšie pochopenie jeho aktívnej, tvorivej povahy.

Rozum a myslenie predstavuje ako spontánne aktivity a postupne sa prepracúva k pochopeniu vývinovej a historickej podstaty rozumu.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Rada na dnes:

Dovoľ si vykročiť tým smerom, kam ťa srdce ťahá. Robiť to, čo duša chce. Odpútaj sa od „musím“ a dovoľ si len „chcem“.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre