fbpx

Jednoducho, „po hračkársky“ sa naučíš, ako si dokážeš k sebe priťahovať veci, situácie, ľudí.

Ako si vedome zhmotňovať, materializovať svoje priania.

#KALENDÁRIUM 21.január

Dnes, 21. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvadsaťjednotky sme dostali darom:

 • naplnenie cyklu,
 • tanec,
 • oslava života,
 • veľké rozpínanie vedomia,
 • radosť,
 • aktivácia DNA.

Výzvou je

 • Úprimné zdieľanie.
 • Diplomatická komunikácia z úrovne srdca, lásky.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Vincent

Mužské meno Vincent má latinský pôvod a v preklade znamená „víťaziaci, premáhajúci“. Vincentovia sú nenápadní ľudia s obdivuhodnou schopnosťou „premeniť vodu na víno“ – čo aj svätý Vincent, ochranca vinohradníkov, urobil.

Vedia šikovne dosiahnuť, aby iní zmenili názor. Mnohí z nich vedú utajený život intelektuála. Chcú sa realizovať v činnostiach, ktoré si vyžadujú aktívny prístup, intuíciu a inteligenciu.

Hlboko v sebe skrývajú vášnivé vzplanutia, ktoré ale prejavujú len málokedy.

 • Ich šťastné farby sú zelená, biela a modrá.
 • Ochranné rastliny nechtík a šalvia.
 • Ochranné kamene sú smaragd, ruženín a avanturín.

Zmenili svet

†1862 – Božena Němcová

Bola česká spisovateľka, jedna zo zakladateľov modernej českej prózy. Mala záujem o folklór, vrchol jej diela tvoria poviedky a rozsiahlejšie prózy z vidieckeho prostredia.

Známa sa stala predovšetkým dielom Babička. Táto najčítanejšia česká kniha, ktorá sa dočkala vyše 300 vydaní v češtine a bola preložená do ďalších 21 jazykov, patrila medzi povinné školské čítanie aj na Slovensku.

Němcovej dielo spolutvorí vrcholné obdobie českého národného obrodenia.

Božena Němcová pobudla aj na Slovensku a bola to práve ona, ktorá v knihe Slovenské pohádky a pověsti zachytila najznámejšie slovenské rozprávky ako Valibuk; Mahulena, krásná panna; Vlkolak; Sluncový kôň; Pamodaj šťastia, lavička; O dvanástich mesiačikoch a iné.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Dnes vrcholí Nov vo Vodnárovi.

Dnes krátko pred 22. hodinou nastáva nov Mesiaca vo Vodnárovi. Slnko a Mesiac sa teda stretnú v jednom znamení, kde si priateľsky podajú ruky, očakávajúc originalitu, slobodu, ľahkosť, živú komunikáciu a dobrú zábavu.

Energia novu v nevyspytateľnom znamení Vodnára môže spôsobiť kolísanie nálad, nestálosť, odmietanie tradičných hodnôt a schopnosť vnímať druhých – hlavne tých, ktorí sú rozdielni od vás.

Šanca na zmenu

Vzdušný a revolučný Vodnár dáva šancu tým, ktorí sa neboja zmien! Čerstvý vzduch vám okysličí mozog, prídu k vám nové myšlienky a vy budete nakoniec radi, že ste sa zobudili.

Odpustite už natrvalo tým, ktorí vám ublížili! Oni si pošpinili ruky, nie vy. Vyhádžte z hlavy všetko staré, prevetrajte skrine a menej jedzte.

Vodnár je znamením, ktorý má vo svojom logu vodu. Nosí ju ľuďom vo vedre. Voda predstavuje cit a emócie. Keďže je Vodnár revolučným vzdušným znamením, prináša ju ostatným.

Úryvok z článku prebratý z: moneo.sk

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre