fbpx

#KALENDÁRIUM 20.december

Dnes, 20. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvadsiatky sme dostali darom:

 • schopnosť vidieť veci z vyššej perspektívy,
 • duchovné poznanie,
 • spojenie s vyšším JA,
 • vhľad do plánu Duše.

Výzvou je

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories.

Meniny má Dagmara

Ženské meno Dagmara má škandinavský pôvod a v preklade znamená „svetlá panna“. Dagmary dokážu obdivuhodne manévrovať s ľuďmi okolo seba.

Rady robia rozruch, nikdy nesedia v ústraní. Dagmarky sú tiež veľmi podnikavé a majú jedinečnú schopnosť rýchlo vyriešiť problém.

Pomerne ľahko sa zamilujú. Blízke im je cestovanie a objavovanie nových krajín. Milujú prezentácie a firemné akcie, takže uplatniť sa môžu napríklad v oblasti marketingu.

 • Dagmary ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú biela a pomarančová.
 • Ochranné rastliny palina, čakanka a saturejka.
 • A ochranné kamene sú nefrit a jaspis.

Dnes máme

Medzinárodný deň ľudskej solidarity.

Medzinárodný deň ľudskej solidarity bol vyhlásený OSN v roku 2005.

Hlavnou myšlienkou oslavy tohto dňa je boj proti chudobe, korupcii a terorizmu, podpora pochopenia hodnoty a významu ľudskej solidarity na globálnej úrovni pri riešení globálnych problémov a splnení globálnych cieľov rozvoja.

Zmenili svet

1786 – Pietro Raimondi

Bol taliansky hudobný skladateľ na prechode medzi klasickým a romantickým obdobím. V tom čase bol známy ako skladateľ opier a sakrálnej hudby, no bol aj inovátorom v kontrapunktickej technike, ako aj vo vytváraní gigantických hudobných simultánok.

Máloktorá z Raimondiho opier bola úspešná a hneď ako si uvedomil, že ho zatmí Rossini a neskôr Bellini a Donizetti, zmenil svoje kompozičné smerovanie z produkcie opier na sakrálnu hudbu.

Jedným z najpozoruhodnejších experimentov s hudobnou simultánnosťou bolo jeho trojité oratórium Putifar-Giuseppe-Giacobbe (1848).

Toto dielo bolo súborom troch nezávislých oratórií navrhnutých na uvedenie najskôr po sebe a potom súčasne, jeden z mála takýchto experimentov pred hudbou Charlesa Ivesa v dvadsiatom storočí.

Trojité oratórium bolo prvýkrát uvedené v Ríme v roku 1852 na koncerte, ktorý trval šesť hodín a vyžadovalo si 430 účinkujúcich.

Podľa dobového rozprávania bol Raimondi tak premožený kolosálnym zvukom troch oratórií spolu na konci, že upadol do bezvedomia a koncert vyvolal senzáciu, po ktorej tak dlho túžil.

V dôsledku tohto úspechu bol vyznamenaný pápežom a získal od neho pozíciu maestro di cappella v kostole sv. Petra, čo je úroveň uznania, akú v opernej sfére nikdy nedosiahol.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

1+1 objatie. 

Dnes objím aspoň jedného človeka naživo a jedného virtuálne.

Môžeš, samozrejme, viacerých, ale aspoň jedného určite, dobre? Teda 1+1. Naživo vieš, ako sa to robí. No a virtuálne?

Zatvoríš oči, predstavíš si toho človeka, s ktorým si chceš vylepšiť vzťah a objímaš…..objímaš. Aspoň 2 minúty.

Keby to robíš každý deň, tvoje vzťahy sa neuveriteľne zmenia. K dobrému, samozrejme. Mám kopec vlastných skúseností s tým, že objatie je fenomén. Aj to virtuálne.

 • Objala som kamaráta, za 3 hodiny zavolal
  že ma príde nakuknúť 🙂 Nevideli sme sa niekoľko rokov. Jedným virtuálnym objatím som si pritiahla milú návštevu aj skutočné objatie milovaného človeka, ktorý býva 300km ďaleko.
 • Objímala som 2x denne osobu, ktorá nechcela so mnou komunikovať 11 rokov, o týždeň mi zavolala a ponúkla riešenie zapeklitého problému, pre ktorý sa naša komunikácia prerušila. Zohnala si čislo na mňa a kontaktovala ma ona. Už aj tento vzťah zmenil svoju energiu a situácia sa do pol roka úspešne vyriešila.
 • Na seminári ma niekoľko ľudí naraz virtuálne objalo, počas počúvania tejto nahrávky. A ja som mala problém ustáť na nohách – toooooľko láskavej energie mi poslali, až ma kymácalo a z očí valili slzy šťastia a dojatia. Nabudúce si radšej sadnem, aby ma toľko lásky neprevalcovalo 🙂

V období, kedy som účinky objatia skúmala, som si urobila aj osobnú nahrávku. Takú kratučkú, skoromeditku – aby sa mi objímalo ľahšie. Hlavne takých ľudí, ktorých som moc nemusela. S ktorými som potrebovala preliečiť vzťah.

Potom som ju na žiadosť mnohých seminaristov urobila aj v štúdiovej kvalite, aby mohla slúžiť všetkým. Nájdeš ju tu >>>

Tak dnes objímať a objímať! Či s nahrávkou alebo bez nej. Objatie je fenomén, ktorý má hojivé účinky pre každého. Hlavne pre teba.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre