fbpx

#KALENDÁRIUM 20.august

Dnes, 20.augusta, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvadsiatky sme dostali darom:

  • schopnosť vidieť veci z vyššej perspektívy,
  • duchovné poznanie,
  • spojenie s vyšším JA,
  • vhľad do plánu Duše.

Výzvou je

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Anabela, Liliana

Ženské meno Anabela vzniklo spojením mien Anna a Bella, alebo spojením Anna a Sibyla, alebo z latinského mena Amabel, čo v preklade znamená „hodná lásky“, „milá“, „ľúbezná“. Anabely sú sčítané, pohotové a samostatné.

Priatelia sa len s kým chcú a vo vzťahoch majú stanovené jasné pravidlá. Sú aj „nákazlivo“ veselé a rady ovládajú iných. Štúdium Anabely je mierne chaotické.

  • Anabely ovplyvňujú planéty Mars a Pluto.
  • Ich šťastné farby sú tmavomodrá a červená.
  • Ochranné rastliny sú puškvorec, bazalka.
  • Ochranné kamene sú rubín, diamant a achát.

Zmenili svet

1901 – Salvatore Quasimodo

Bol taliansky prekladateľ a básnik, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru (1959). Jeho dielo je preložené do 40 svetových jazykov.

V roku 1908 sa rodina kvôli otcovi železničiarovi presťahovala do Messiny, kde bývali v odstavenom železničnom vozni na hluchej koľaji. V Salvatorovi navždy utkveli v pamäti spomienky na trosky, zrúcaniny a ničenie.

Už počas povinnej školskej dochádzky začal písať prvú poéziu a prózu. Spolu s priateľmi založil časopis Nuovo Giornale Letterario, z ktorého však vyšlo málo čísel.

Žil v chudobe a venoval sa rôznej činnosti. Písal a publikoval, pracoval ako technický kreslič aj ako predavač v železiarstve.

V roku 1940 sa presťahoval do Milána a v roku 1941 začal pôsobiť na tunajšom konzervatóriu ako profesor talianskej literatúry, ktorú vyučoval do roku 1968, teda do smrti.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre