fbpx

#KALENDÁRIUM 2.október

Dnes, 2. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvojky sme dostali darom

 • intuíciu,
 • napojenie na Zdroj,
 • ochranu,
 • vedenie vyšším JA.

Výzvou je

 • načúvať svojmu srdcu
 • a neutralita.

NEodsudzuj, NEposudzuj, NEporovnávaj!

Pozoruj, ako nestranný pozorovateľ, nech sa deje čokoľvek.

A miluj – prežiar láskou seba, svojich blízkych, svoje okolie, matku Zem.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Levoslav

Meno slovanského pôvodu s významom oslavujúci silu leva, silný ako lev.

Levoslav je muž, ktorý sa vie ovládať a vždy sa dokáže o seba postarať. Najradšej by však nič nerobil, iba užíval výsledky práce iných.

Je milým príživníkom, šarmantným lichotníkom a nikdy sa nepostaví na nesprávnu stranu. Je múdry, šikovný, dokáže dlho fantazírovať a snívať, no pred realitou uteká.

Nemá rád ťažkú prácu, ani zodpovednosť a už najmenej sa mu páči zháňanie financií.

Jeho cieľom je nájsť si dobré, teplé a zabezpečené miestečko, kde by mohol niekoho riadiť, no sám vykonávať minimálnu prácu a niesť za ňu minimálnu zodpovednosť.

V súkromí tiež hľadá aktívnu a vodcovskú ženu, ktorá mu vytýči cieľ a stálym poháňaním ho k nemu dostane, samozrejme, bez veľkej kritiky za jeho pomalosť a neochotu.

Levoslav sa nikdy nedokáže presadiť v tvrdých podmienkach. Je radšej sprievodcom ako vykonávateľom.

Typickou farbou tohto mena je oranžová.

Dnes máme

Svetový deň hospodárskych zvierat – Každoročne si pripomíname, že na našej planéte žije 21 miliárd hospodárskych zvierat chovaných pre naše potreby.

Podstatou tohto dňa je zvýšenie kontroly chovu hospodárskych zvierat, aby boli zabezpečené ich etologické potreby.

Medzinárodný deň NEnásilia – V tento deň roku 1869 sa narodil Mahátma Gándhí, vodca nenásilného povstania Indov proti britskej koloniálnej nadvláde, priekopník filozofie a stratégie nenásilia, nenásilného odporu.

Hlavnou myšlienkou tohto dňa je šírenie odkazu a posolstva nenásilia prostredníctvom vzdelávania a informovanosti verejnosti a zabezpečenie mieru, tolerancie a porozumenia.

Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími.

Zmenili svet

Dnes sa narodili až dve naše významné slovenské spisovateľky.

1867 – Božena Slančíková – Timrava

Slovenská prozaička a dramatička. Jej najznámejšie dielo sú Ťapákovci.

Vo svojich dielach podávala dokonalý popis ľudí a ich mentality, vlastností i zmýšľania, kritizovala súdobé politické a národnostné problémy.

Nijako sa nerozpakovala kritizovať i v tej dobe hlavné myšlienkové prúdy či praktiky bežného dedinského života.

Príbehy zasadzovala zväčša do dedinského alebo malomestského prostredia svojho rodného kraja a mnohé z nich sú založené na jej vlastných skúsenostiach a príbehoch z jej života.

1909 – Margita Figuli

Slovenská spisovateľka, prekladateľka a autorka literatúry pre deti a mládež. Jej pseudonymy boli Morena a Oľga Morena. Jej najznámejšie dielo sú Tri gaštanové kone.

Margita Figuli je výraznou predstaviteľkou slovenského naturizmu v novelistickej a románovej tvorbe.

V jej raných prácach dominujú témy z prostredia sociálnej, zemepisnej či spoločenskej periférie, neskôr tiež láska, sociálny súcit a súčasné spoločenské problémy.

V tematickej rovine využívala legendické, mýtické a rozprávkové prvky. Okrem vlastnej tvorby sporadicky prekladala z češtiny.

Citát na dnešný deň

Úsmev je najkratšia vzdialenosť medzi ľuďmi

–  Jorge Luis Borges

Inšpirácia pre teba

Vyčaruj úsmev svojim blízkym.

Môžeš aj tak, že na lístočky napíšeš niečo vtipné, láskavé, milé… (Milujem ťa, Usmej sa, Si chodiaca láska, Máš najkrajšie nohy na svete…)

A lístočky poukrývaj tak, aby ich v nečakanej chvíli našli. Môžeš:

 • do vrecka,
 • do šuplíka,
 • do knihy,
 • do kabelky,
 • pod vankúš,
 • do chladničky…

Je to krásna hra, ktorá vám zaručene zdvihne emóciu a zlepší vzťahy. Odskúšané na vlastnej koži a mojich blízkych milovaných.

Zahráte sa?

Tak šup po lístočky a pero! Hneď teraz, dobre?

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici 🙂

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre