fbpx

#KALENDÁRIUM 2.november

Dnes, 2. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvojky sme dostali darom:

  • intuíciu,
  • napojenie na Zdroj,
  • ochranu,
  • neutralitu,
  • načúvanie svojmu srdcu,
  • vedenie vyšším JA.

Výzvou je

  • Dokázať sa otvoriť intuícii – prehodiť výhybku z ľavej (logickej) do pravej (intuitívnej) hemisféry.
  • Vnímať svet s otvoreným srdcom – nehodnotiť, neposudzovať, neporovnávať…len milovať. Všetko a všetkých.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories.

Dnes máme

Pamiatka zosnulých. 

Na tento deň pripadá na Slovensku tradičný novembrový zvyk návštevy cintorínov, ozdobovania hrobov, pálenia sviečok a spomienok na zosnulých rodinných príslušníkov a známych.

Návšteva cintorínov na Všetkých svätých patrí k najstabilnejším tradičným prejavom všetkých vrstiev spoločnosti. V 8. storočí určil pápež Gregor IV. sviatok Všetkých svätých na 1. november, ktorý mal byť spomienkou na známych kresťanských svätcov.

Tento zvyk sa postupne rozšíril a v kalendári sa zakotvil 2. november ako Pamiatka zosnulých (Dušičky). Podľa starších zvykov sa v noci z 1. na 2. novembra na stole necháva časť večere a na hroboch sa zapaľujú sviečky.

Zmenili svet

1950 – George Bernard Shaw

Bol anglický dramatik a esejista írskeho pôvodu a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru v roku 1925. Je považovaný za zakladateľa modernej anglickej drámy.

Pygmalion je pravdepodobne jeho najlepšie a najúspešnejšie dielo. Dráma – komédia má 5 dejstiev, podľa nej vznikol úspešný muzikál F. Loewa – My Fair Lady, bola taktiež sfilmovaná.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Vďaka poslaná do nebies

Spomeň si na všetkých, ktorí ovplyvnili tvoj život a už nie sú medzi nami. Poďakuj im – každému zvlášť.

Urob si obrad, ktorým im vzdáš vďaku za to, že obohatili tvoj život. Zapáľ si sviečku a na papier napíš každému osobitne za čo si mu/jej vďačný.

Napr. Milá starká, ďakujem ti za to, že si ma naučila láske k prírode, poznávať a používať bylinky, za všetky tvoje rady, ktoré dnes využívam na podporu svojho zdravia aj zdravia mojich blízkych.

Papier potom môžeš spáliť a popol nechať rozfúkať vetrom, alebo zakopať do zeme, či poslať po prúde rieky.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto >>>

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre