fbpx

#KALENDÁRIUM 18.november

Dnes, 18. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z osemnástky sme dostali darom:

  • moc podvedomia,
  • hĺbku,
  • minulé životy,
  • akášu,
  • karmické úlohy.

Výzvou je

  • Vstúpiť do svojho vnútra a rozsvietiť.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Eugen

Mužské meno Eugen má grécky pôvod a jeho význam je „blahorodý, urodzený“. Eugenovia sú predovšetkým láskaví muži, ktorí sa radi obklopujú blízkymi ľuďmi.

Už ako deti majú skvelú intuíciu. Pri štúdiu sa prejavujú ako pomalší žiaci, ktorí sa len málokedy pre niečo nadchnú.

Ak ale snaha profesorov padne na úrodnú pôdu, stávajú sa z nich špičkoví manažéri, či obchodní zástupcovia, ktorí svojim diplomatickým vystupovaním po čase dosiahnu úspech.

Dôvera Eugenov k druhým je kolísavá. Sú niekedy náladoví, nerozhodní a svojhlaví.

  • Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán.
  • Šťastné farby Eugenov sú modrá a čierna.
  • Ochranné rastliny medovka a mak.
  • A ochranné kamene sú ametyst a perla.

Zmenili svet

†1922 – Marcel Proust

Bol francúzsky spisovateľ a prekladateľ. Je pokladaný spolu s Jamesom Joyceom za zakladateľa moderného románu. Literatúre sa začal venovať ako veľmi mladý, založil literárnu revue Le banquet. Pôsobil v Mazarinovej knižnici v Paríži.

Proustova literatúra je veľmi komplikovaná, dej je zatlačený do pozadia a prevláda opis nálad, pocitov a úvah. Prelínajú sa tu časové roviny, to všetko slúži na to, aby si rozprávač oživovaním minulosti ozrejmil zmysel svojho života.

Pre tento druh literatúry bolo nutné zvoliť formu vnútorného monológu, používal zložitú lyrizovanú vetu, porušoval pravidlá syntaxe.

Touto metódou Proust vyjadroval svoj „intuitívny prúd vedomia“, je samozrejmé, že tento smer sa podpísal na prehľadnosti deja. Tento štýl značne skomplikoval literatúru, ale umožnil tým opísať veľa nových vecí.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre