fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN v kozorožcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 21.6.2024

#KALENDÁRIUM 17.október

Dnes, 17. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo sedemnástky sme dostali darom:

  • prítomnosť svetelnej rodiny,
  • ochrannú silu,
  • ochranu a vedenie Bohom,
  • a liečenie kozmickou energiou.

Výzvou je

  • Správnym spôsobom využiť silu, ktorú človek pociťuje.
  • Rovnováha medzi duchovnom a materiálnom.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Hedviga

Ženské meno Hedviga má germánsky pôvod a znamená „víťaziaca v boji“. Tieto sympatické dievčatá a dámy nikde nenachádzajú pokoj.

Hedvigy sú hlavne temperamentné a sebavedomé. Keď ich štúdium alebo profesia zaujme, výsledok je znamenitý. Ak nie, nájdu si zavčasu miesto, ktoré nie je jednotvárne a stále sa v ňom niečo deje.

V ich prítomnosti sa nemožno nudiť, sú skvelé a zábavné spoločníčky. Životaschopnosť týchto žien je dobrá, problémy môžu mať ale so spaním.

  • Hedvigy ovplyvňuje planéta Venuša.
  • Ich šťastné farby sú fľaškovozelená, biela a žltá.
  • Ochranné rastliny myší chvost, fialka a rebarbora.
  • A ochranné kamene sú achát, zafír a opál.

Dnes máme

Medzinárodný deň boja proti chudobe. 

Tento deň si svet pripomína na základe iniciatívy pátra Josepha Wresinského, zakladateľa Hnutia na pomoc všetkým krajinám štvrtého sveta, v roku 1992 oficiálne uznala aj Organizácia Spojených Národov.

Cieľom je poukázať na príčiny hladu, chudoby a negramotnosti.

Zmenili svet

1972 – Eminem

Je americký rapper, skladateľ, hudobný producent a herec.

Eminem je jedným z najpredávanejších hudobných umelcov na svete a najpredávanejším hudobným umelcom dekády 2000 až 2009.

Je držiteľom 13 cien Grammy aj najpredávanejším rapovým interpretom všetkých čias.

V roku 2002 účinkoval v hip-hopovej dráme 8. míľa. Vyhral Oscara v kategórii Najlepšia filmová pieseň a stal sa tak prvým rapovým interpretom, ktorý túto cenu získal.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Vyrobte si šípkový olej.

Je skvelý na pleť a kožu a veľmi jednoduchý na výrobu.

Na nedeľnej prechádzke si nazbierajte šípky – tvrdé, ešte neprejdeté mrazom. Očistite ich od okvetia, vložte do zaváracieho pohára a zalejte olejom (môže byť za studena lisovaný olivový, ale pokojne aj slnečnicový alebo repkový).

Šípky musia byť úplne ponorené v oleji!

Pohár zatvorte viečkom a nechajte stáť 3-4 týždne. Potom olej zlejte a môžete používať. Na tvár, celé telo, alebo použite ako základ do doma vyrobeného krému.

Šípky obsahujú hlavne vitamín C a vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín E a K, a tiež minerálne látky a to: vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok.

Šípky sú tak bohaté na vitamín C, že obsahujú až 60-násobok vitamínu C, ktorý sa nachádza v pomaranči. To je pecka, žeee?

Jednou z hlavných výhod vitamínu C je potenciálna stimulácia produkcie kolagénu. Bielkoviny, ktorá tvorí spojivové tkanivo v tele. Vitamín C tiež lieči zápaly a zlepšuje imunitu.

Olej z plodov šípky preniká hlboko do vrstiev pokožky a zlepšuje jej zdravie. Vitamín C nielen stimuluje produkciu kolagénu, ale redukuje aj vrásky a jemné linky. A k tomu vitamín A zlepšuje vlhkosť v pokožke.

Antioxidanty v oleji zo šípok zlepšujú textúru a tón pleti a pomáhajú liečiť pigmentáciu. Esenciálne mastné kyseliny v oleji  zabraňujú zjazveniu a podporujú regeneráciu pokožky.

Pamätajte však, že olej sa nesmie nanášať priamo na akné.

Vojvodkyňa z Cambridge i Victoria Beckham používajú šípkový olej, aby si udržali pokožku bez škvŕn. Šípkový olej je tiež vhodný na korekciu tmavých škvŕn a ošetrenie suchej alebo svrbiacej pokožky.

Tak hor sa dnes do lesov a lúk na šípky, dievčence milené! A večer si vyrobte šípkový olej, dobre? Vaša pokožka sa bude radovať a omladne aspoň o 150 rokov 🙂

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre