fbpx

#KALENDÁRIUM 17.február

Dnes, 17.februára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo sedemnástky sme dostali darom:

  • prítomnosť svetelnej rodiny,
  • ochrannú silu,
  • ochranu a vedenie Bohom,
  • a liečenie kozmickou energiou.

Výzvou je

  • Narábať jemne so svojou silou.
  • Nájsť rovnováhu v sebe aj okolí.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Miloslava

Ženské meno Miloslava má slovanský pôvod a jeho význam je „milujúca slávu“. Miloslavy sú predovšetkým nezávislé ženy, ktoré milujú prepych a pohodlie.

Všetko sa ich dotýka, charakteristická pre ne je emotívnosť. Majú vrodený zmysel pre poéziu, krásu a eleganciu, zaujíma ich všetko čo sa týka umenia. Tieto ženy sú uspôsobené na to, aby ich obdivovali a láskali.

Miloslavy sú málo priateľské k ženám, o čosi viac k mužom.

  • Šťastné farby týchto žien sú červená, biela a zelená.
  • Ochranné rastliny sú podbeľ, biela margaréta.
  • Ochranné kamene sú tigrie oko, topás a achát.

Zmenili svet

†1673 – Molière

Molière, vlastným menom Jean Baptiste Poquelin, bol francúzsky herec, dramatik, režisér a divadelný riaditeľ. Spolu s Pierrom Corneillom a Jeanom Racinom patrí k trojici najvýznamnejších dramatikov francúzskeho klasicizmu.

Pre komédiu má podobný význam ako William Shakespeare pre tragédiu.

Napriek tomu, že samotný Molière obľuboval tragédie, písal predovšetkým komédie a frašky. Štýl a obsah jeho diel sa dostal do centra pozornosti divadelnej a literárnej kritiky.

Téma manželstva a rodinných vzťahov, obohatená o ľudskú falošnosť v medziľudských vzťahoch bola častá v Molièrových dielach.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Jedno z najznámejších Molierových diel – Lakomec, v spracovaní Miška Kubovčíka v sérii Baštrng. Niečo sa naučíte a isto pobavíte.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre