fbpx

#KALENDÁRIUM 15.október

Dnes, 15. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z pätnástky sme dostali darom:

  • uvedomenie si svojich strachov,
  • uvoľnenie vnútorného odporu,
  • a obrovský tvorivý potenciál.

Výzvou je

  • Odpútať sa od vecí, ktoré nám už neslúžia.
  • Pustiť ich s láskou a dôverou, že uvoľňujú miesto niečomu lepšiemu.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Terézia

Krstné meno Terézia je gréckeho pôvodu s nie celkom jasným významom. V preklade znamená „pochádzajúca z ostrova Thery“, alebo „záštita“.

Čo sa týka osobnosti Terézií, ich dominantnými vlastnosťami sú vôľa, inteligencia a aktívnosť. Majú aj vrodený zmysel pre zodpovednosť.

Môžu sa uplatniť napríklad ako ošetrovateľky. Málo sa zaoberajú samy sebou, sú to oddané, vnímavé a milujúce ženy, partnerky a matky.

Dobre odolávajú únave aj preťaženosti.

  • Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán.
  • Šťastné farby Terezky sú čierna a tmavomodrá.
  • Ochranné rastliny medovka, baza.
  • A ochranné kamene sú ametyst, achát a perla.

Dnes máme

Deň bielej palice.

Deň bielej palice bol vyhlásený v roku 1964 na zasadaní Svetovej rady pre blaho slepcov v New Yorku a je podporovaný Svetovou úniou nevidomých.

Hlavným cieľom bola potreba upozorniť na problémy zrakovo postihnutých a propagovať ich potreby a úspechy na celom svete.

Bielu palicu zaviedla Francúzska Peguilly d’Herbemont a je základnou a najdôležitejšou pomôckou pri mobilite nevidiacich a zároveň slúži na ich označenie pri pohybe vo verejných komunikáciach.

Zmenili svet

1844 – Friedrich Nietzsche

Bol nemecký filozof a filológ. Vychádzal zo Schopenhauerovej metafyziky vôle a darwinistického princípu boja o existenciu a smeroval k vytvoreniu koncepcie nadčloveka.

Ktorého úlohou má byť zničenie všetkého klamárskeho, chorobného, životu nepriateľského. Nietzsche je jedným z najvýznamnejších filozofov čias.

Najvyššou hodnotou pre Nietzscheho je život, ktorý sa realizuje od vôle k životu až po vôľu k moci. Tiež sa nestotožňuje s popieraním vôle, ale potvrdzovanie vôle k moci považuje za pozitívnu hodnotu.

Človek je výsledkom evolúcie života ktorej biologický mechanizmus sa u človeka zastavil, ale evolúcia pokračuje smerom k nadčloveku.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Je to taká zabudnutá babská rada, ktorú používam už takmer 30 rokov a funguje.

Ráno, hneď po prebudení, si choď umyť ruky a potom….POZOOOOR! TOTO JE DÔLEŽITÉ:

Utieraj si ich froté uterákom aspoň 2 minúty. Poriadne, poctivo, prst po prste, potom dlane a znova a znova…celé 2 minúty.

Na čo je to dobré?

NEbudú ťa bolieť zuby a k zubárovi budeš chodiť maximálne na preventívku.

Fakt!

Neviem, akú to má súvislosť. Asi niečo okolo akupresúrnych bodov. Podstatné je, že to funguje. Ale teda – chce to vytvoriť si návyk a robiť to naozaj poctivo každý deň.

Túto radu som našla v staručkej knihe rád od Alžbety Sedlákovej asi pred 30. rokmi. Neverila som….tak som vyskúšala. A mala pravdu, baba jedna 🙂

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre