fbpx

#KALENDÁRIUM 15.apríl

Dnes, 15.apríla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z pätnástky sme dostali darom:

  • uvedomenie si svojich strachov,
  • uvoľnenie vnútorného odporu,
  • a obrovský tvorivý potenciál.

Výzvou je

  • Nelipnúť – na veciach, ľuďoch, závislostiach.
  • Dokázať sa odpútať od vecí, ktoré nám už neslúžia a brzdia nás.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Fedor

Mužské meno Fedor je slovenskou podobou ruského mena Fjodor, ktoré je vytvorené z gréckeho mena Theodóros a znamená „boží dar„.

Ich povahová schéma naznačuje, že ide o emotívnych, pracovitých a tak trochu pojašených ľudí. Silná reaktívnosť ich núti niekedy prudko reagovať. Dobre si premyslia všetky argumenty, pred tým, ako niečo prijmú.

Neprispôsobujú sa ľahko a ich veľká sebadôvera je často iba zdanlivá. Ich prípadný neúspech netrvá pridlho a čoskoro ich nadchne iný zámer, a všetko sa začína odznovu.

Životaschopnosť Fedorov je výborná, a hoci bývajú nervózni, majú v sebe neobyčajnú odolnosť. Môžu mať však určité problémy so zrakom.

  • Šťastné farby týchto mužov sú fialová, červená a ružová.
  • Ochranné rastliny sú púpava, chmeľ a prvosienka.
  • Ochranné kamene sú diamant a jaspis.

Zmenili svet

1990 – Emma Watson

Je britská herečka a aktivistka, známa predovšetkým úlohou Hermiony vo filmovej sérii Harry Potter. V škole prejavovala záujem o herectvo, keď si zahrala v niekoľkých školských divadelných predstaveniach.

Konkurzu na Hermionu vo filme Harry Potter sa zúčastnila na podnet triedneho učiteľa. Na konkurze sa zúčastnila, ale ako hovorí – len tak zo srandy.

Konkurz vyhrala a dnes už má za sebou osem filmov Harryho Pottera.

Chcela hrať vo filmoch aj počas štúdia podľa vzoru Jodie Foster, ktorá zvládla herectvo aj štúdium naraz.

Emma v jednom z interview vyhlásila, že už teraz má dosť peňazí, aby nemusela nikdy v živote nič robiť, ale to nie je cesta, po ktorej by chcela ísť.

Štúdium na univerzite ju motivuje a verí, že z nej urobí ešte lepšiu herečku. Nakoniec si vybrala Brownovu univezitu, na ktorej promovala v roku 2014 z anglickej literatúry.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Rada na dnes:

Nastav si hranice tak, ako ti je to najmilšie. V súlade so svojim srdcom. Nie, nemusíš byť slušná(ý) a s každým zadobre. Musíš byť v prvom rade v súlade so sebou.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre