fbpx

#KALENDÁRIUM 14.máj

Dnes, 14.mája, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štrnástky sme dostali darom:

 • spokojnosť,
 • ľahkosť bytia,
 • umenie tvoriť harmóniu.
 • slobodné dýchanie,
 • a plynutie v prúde.

Výzvou je

 • Dokázať sa uvoľniť.
 • Nelipnúť na materiálnych veciach a nepresadzovať seba, svoje názory za každú cenu.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Bonifác

Mužské meno Bonifác má latinský pôvod a význam mena je „človek dobrého osudu“.

Títo muži sú veľmi milí a zdvorilí. Aj keď radšej žijú vo svojom svete a sú tajuplní, sú starostlivými mužmi. Bonifácovia sa svojich príležitosti celkom boja. Nemajú radi, keď sú v spoločnosti, radšej sa trávia nenápadne.

Vedia byť tiež neistí a nesmelí. Tito ľudia veľa neriskujú, radšej budú v pozadí a nebudú veľa investovať. No v súkromnom živote radi vedú ostatných a snažia sa, aby boli aspoň príbuzným autoritou.

 • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú červená, modrá a biela.
 • Ochranné rastliny sú podbeľ, kôpor.
 • Ochranné kamene sú tigrie oko a topás.

Zmenili svet

1963 – Beáta Dubasová

Je slovenská popová speváčka, ktorá sa na domácej populárnej scéne výrazne presadila v druhej polovici 80. rokov.

Svojimi hitmi a extravagantnou vizážou sa stala už na začiatku kariéry „tínedžerským idolom“, pričom veľkú popularitu si udržala aj počas 90. rokov.

Okrem Nagyovej tvorby spievala väčšinou prevzatý repertoár. Medzi jej vtedajšie vzory patrila americká speváčka a hudobníčka Suzi Quatro.

Beáta Dubasová sa začala zúčastňovať na amatérskych súťažiach spevákov v prešovskom i košickom okrese. Už v tomto období sa umiestňovala na popredných miestach súťaží a získavala ceny publika.

Profesionálnu kariéru odštartovala v r. 1984, kedy v domácom éteri zabodovala s úspešnou skladbou „Maznáčik“, neskôr skladbou „Účesy“.

Debutový album Beáta (1987) vydala o tri roky neskôr, pričom obsahoval ďalší hitový potenciál, skladby „Sme také, aké sme“ a „Dievča z reklamy“.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre