fbpx

#KALENDÁRIUM 13.november

Dnes, 13. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z trinástky sme dostali darom:

 • uvoľnenie priestoru novému,
 • očistný proces,
 • otvoriť sa novému,
 • pustiť sa starých vzorcov,
 • znovuzrodenie.

Výzvou je

 • Pochopiť, že kde niečo končí, začína niečo iné, nové, krajšie.
 • Dokázať pustiť veci, ktoré už neslúžia, aby uvoľnili miesto tým, ktoré nám budp dobre slúžiť.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Stanislav

Mužské meno Stanislav má slovanský pôvod a vo voľnom preklade znamená „upevni slávu, staň sa slávnym“. Stanislavovia majú skalopevné zásady a snažia sa ich vnucovať aj iným.

Ich spôsob komunikácie nie je vždy príjemný. V zamestnaní sa vrhnú na akékoľvek odvetvie, hlavné je, že sa realizujú a že dosiahnu, čo si zaumienili.  V priateľstve sú Stanislavovia požadovační, ale aj verní.

Neradi strácajú čas s ľuďmi, s ktorými si nemajú čo povedať. Láska je pre podaktorých z nich prežitok. Ženskú dušu sa snažia pochopiť, no nie vždy sa im to podarí.

 • Ovplyvňuje ich planéta Mars.
 • Šťastné farby Stanislava sú červená a modrá.
 • Ochranné rastliny púpava a chmeľ.
 • A ochranné kamene sú diamant a ametyst.

Dnes máme

Svetový deň dobrosrdečnosti.

Svetový deň dobrosrdečnosti bol vyhlásený na 3. konferencii Svetového hnutia dobrosrdečnosti v Singapure 17.–18.11.2000.

Cieľom je inšpirovať jednotlivcov k väčšej láskavosti a dobrosrdečnosti, prekonať hranice svojej kultúry, rasy, náboženstva a spojiť národy k vytvoreniu lepšieho sveta.

Zmenili svet

†1868 – Gioacchino Rossini

Bol taliansky hudobný skladateľ, ktorý sa preslávil svojimi operami. Hudbu študoval na lýceu v Bologni, a mal len 18 rokov, keď mu uviedli v Benátkach jeho prvú jednoaktovú operu La cambiale di matrimonio.

Na začiatku svojej kariéry komponoval hlavne komické opery, neskôr komponoval aj vážne opery, ktorej typickým príkladom je opera Wiliam Tell (Guillaume Tell).

Spolu skomponoval asi 40 opier, z ktorých najznámejšou sa stala komická opera Barbier zo Sevilly (Il barbiere di Siviglia). Okrem opier komponoval aj napr. symfónie, kantáty alebo rôzne komorné skladby.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Otvor svoje dobré srdce

A prejav to konkrétnym činom. Osláv takto aktívne Deň dobrosrdečnosti, ktorý si pripomíname práve dnes.

Aký dobrý skutok vykonáš?

Napíš do komentu, dobre?

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.#KALENDÁRIUM 9.november

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre