fbpx

#KALENDÁRIUM 12.október

Dnes, 12. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvanástky sme dostali darom:

  • nový uhol pohľadu,
  • vystúpenie z role obete a bezmocnosti,
  • schopnosť vidieť srdcom,
  • byť vedomým pozorovateľom,
  • a proces dozrievania vedomia.

Výzvou je

  • Trpezlivo vyčkať, kým uvidíš veci jasne a až potom konať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Maximilián

Mužské meno Maximilián má latinský pôvod a v preklade znamená “najväčší, významný”. Maximiliánovia väčšinou pôsobia pokojne a takí sú aj v skutočnosti.

Dosť dlho premýšľajú, kým sa pustia do nejakej činnosti a trpezlivosť je ich silnou stránkou. Priťahuje ich štúdium jazykov. Môžu byť preto napríklad zdatnými prekladateľmi alebo tlmočníkmi.

Povolanie, ktoré si vyberú, vykonávajú s maximálnym nasadením. Veľakrát váhajú a nechcú sa celkom zaväzovať. Správajú sa niekedy odmerane.

  • Maximiliánov ovplyvňuje Slnko.
  • Ich šťastné farby sú oranžová a hnedá.
  • Ochranné rastliny mak, nechtík a rumanček.
  • A ochranné kamene kryštál, granát a ónyx.

Dnes máme

Medzinárodný deň zborového spevu.

Medzinárodný deň zborového spevu vyhlásila Medzinárodná federácia pre zborovú hudbu na valnom zhromaždení v roku 1990 v Helsinkách.

Deň je príležitosťou prostredníctvom hudby prelomiť politické rozdiely a bariéry, rôzne ideológie, náboženské rozdiely a rasovú neznášanlivosť a vyzdvihnúť hodnoty solidarity, mieru a porozumenia.

Zmenili svet

1980 – Adela Vinczeová

Je slovenská televízna a rozhlasová moderátorka. Je dcérou politika, spisovateľa Jozefa Banáša a výtvarníčky Márie Banášovej. Širokú popularitu jej prinieslo moderovanie hudobných a zábavných programov.

S celkovým počtom desať výhier v hlavných kategóriách, Adela Vinczeová je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky.

Moderovala relácie ako Superstar, Adela show, Chart show, Milujem Slovensko alebo projekt Trochu inak s Adelou, kde si pozýva rôznych významných a zaujímavých hostí.

V júni 2017 sa vydala za moderátora TV Markíza Viktora Vinczeho a prijala jeho priezvisko.

Tu je video z relácie Trochu inak s Adelou, kde bol hosťom Jaroslav Dušek. 

Niečo málo zo svetových udalostí

1492 – objavenie Ameriky: Krištofom Kolumbusom

V roku 1942 pristál s loďami Santa Maria, Pinta a Niña pri ostrove San Salvador na Bahamách.

3. augusta 1492 sa vydal Kolumbus objaviť západnú cestu do Indie. 12. októbra sa dostal na ostrov ktorý pomenoval San Salvador v dnešných Bahamách.

15. marca 1493 sa Kolumbus s posádkou vrátil do Španielska a až do konca svojho života si myslel, že sa dostal do Indie. Preto domorodcov nazval Indiáni.

Taliansky moreplavec Amerigo Vespucci si ako prvý uvedomil, že Kolumbus objavil nový kontinent, vďaka čomu bola Amerika pomenovaná podľa jeho mena.

Citát na dnešný deň

Je to srdce, ktorým vidíme správne. To najpodstatnejšie zostáva nášmu oku skryté. 

– Antoine de Saint-Exupéry

Inšpirácia pre teba

Viem, že väčšina z vás nie je fanúšikom zborového spevu, ale…

….toto sa vám bude isto páčiť:

Pred časom som v školičke dávala Aramejský otčenáš a vtedy nás ktosi zo školákov upozornil na to, že existuje aj “africký otčenáš”. Tak som sa na to mrkla a padla mi sánka!

Nielen z toho, že pieseň Baba Yetu je úžasná a okamžite si ju začnete pospevovať, ale aj z toho množstva kreatívnych prevedení prevažne zbormi, ktoré som objavila na youtube.

Veď mrknite sami a užite si tieto skvosty:

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre