fbpx

#KALENDÁRIUM 12.október

Dnes, 12. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvanástky sme dostali darom:

  • nový uhol pohľadu,
  • vystúpenie z role obete a bezmocnosti,
  • schopnosť vidieť srdcom,
  • byť vedomým pozorovateľom,
  • a proces dozrievania vedomia.

Výzvou je

  • Trpezlivo vyčkať, kým uvidíš veci jasne a až potom konať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Maximilián

Mužské meno Maximilián má latinský pôvod a v preklade znamená „najväčší, významný“. Maximiliánovia väčšinou pôsobia pokojne a takí sú aj v skutočnosti.

Dosť dlho premýšľajú, kým sa pustia do nejakej činnosti a trpezlivosť je ich silnou stránkou. Priťahuje ich štúdium jazykov. Môžu byť preto napríklad zdatnými prekladateľmi alebo tlmočníkmi.

Povolanie, ktoré si vyberú, vykonávajú s maximálnym nasadením. Veľakrát váhajú a nechcú sa celkom zaväzovať. Správajú sa niekedy odmerane.

  • Maximiliánov ovplyvňuje Slnko.
  • Ich šťastné farby sú oranžová a hnedá.
  • Ochranné rastliny mak, nechtík a rumanček.
  • A ochranné kamene kryštál, granát a ónyx.

Dnes máme

Medzinárodný deň zborového spevu.

Medzinárodný deň zborového spevu vyhlásila Medzinárodná federácia pre zborovú hudbu na valnom zhromaždení v roku 1990 v Helsinkách.

Deň je príležitosťou prostredníctvom hudby prelomiť politické rozdiely a bariéry, rôzne ideológie, náboženské rozdiely a rasovú neznášanlivosť a vyzdvihnúť hodnoty solidarity, mieru a porozumenia.

Zmenili svet

1980 – Adela Vinczeová

Je slovenská televízna a rozhlasová moderátorka. Je dcérou politika, spisovateľa Jozefa Banáša a výtvarníčky Márie Banášovej. Širokú popularitu jej prinieslo moderovanie hudobných a zábavných programov.

S celkovým počtom desať výhier v hlavných kategóriách, Adela Vinczeová je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky.

Moderovala relácie ako Superstar, Adela show, Chart show, Milujem Slovensko alebo projekt Trochu inak s Adelou, kde si pozýva rôznych významných a zaujímavých hostí.

V júni 2017 sa vydala za moderátora TV Markíza Viktora Vinczeho a prijala jeho priezvisko.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Viem, že väčšina z vás nie je fanúšikom zborového spevu, ale…

….toto sa vám bude isto páčiť:

Pred časom som v školičke dávala Aramejský otčenáš a vtedy nás ktosi zo školákov upozornil na to, že existuje aj „africký otčenáš“. Tak som sa na to mrkla a padla mi sánka!

Nielen z toho, že pieseň Baba Yetu je úžasná a okamžite si ju začnete pospevovať, ale aj z toho množstva kreatívnych prevedení prevažne zbormi, ktoré som objavila na youtube.

Veď mrknite sami a užite si tieto skvosty:

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre