fbpx

#KALENDÁRIUM 11.október

Dnes, 11. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z jedenástky sme dostali darom:

 • Boží zásah,
 • Božiu ochranu
 • a vyladenie s plánom duše.

Výzvou je

 • Neodsudzuj,
 • neposudzuj,
 • neporovnávaj!
 • Neutralita – len pozoruj!

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Valentína

Ženské meno Valentína má latinský pôvod s významom „je zdravá a silná“. Keď skúmame Valentíny, všimneme si, že sú to veľmi odhodlané, energické, odvážne, vytrvalé a nežné bytosti.

Niekedy sú dosť podozrievavé. Valentíny majú sklon uzatvárať sa do seba a konať svojhlavo. Neúspechy im spôsobujú smútok, ale nezastavia ich.

Sedí im humanitne zamerané štúdium a povolanie, v rámci ktorého môžu pomáhať hendikepovaným. Majú v sebe zvláštnu ochrannú silu a jedinečné ľudské vyžarovanie.

 • Valentíny ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú oranžová a zelená.
 • Ochranné rastliny palina a saturejka.
 • Ich ochranné sú kamene zafír a sardónyx.

Dnes máme

Svetový deň proti bolesti.

Celosvetový deň proti bolesti sa pripomína od roku 2004. Bolesti majú hlavný vplyv na kvalitu života po celom svete.

Hlavným cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o bolesti a rôznych aspektoch bolesti, upozorniť na potrebu úľavy od bolesti a poskytnúť pomoc pri rozpoznaní príznakov a symptómov.

Deň solidarity s politickými väzňami v Juhoafrickej republike.

Zmenili svet

1884 – Eleanor Rooseveltová

Bola jedna z významných amerických osobností, ktorá mala trvalý vplyv na národnú politiku voči mladým, černochom, ženám, chudobným a Spojeným národom.

Manželka prezidenta Franklina Delano Roosevelta bola jednou z najaktívnejších prvých dám ako aj významnou osobnosťou verejného života.

Rozvíjala aktivity v „Lige žien voličiek“ v ženských odboroch. V rokoch 1924-1928 bola predsedníčkou finančného oddelenia sekcie žien pri Demokratickej strane štátu New York.

Jej veľkou devízou bola znalosť cudzích jazykov a schopnosť nadviazať kontakt s rôznymi ľuďmi. Tieto schopnosti boli oceňované najmä na diplomatických podujatiach.

Okrem iného pracovala v Červenom kríži, robila prednášky po celej krajine, mala vlastný rozhlasový program, jej novinový stĺpec My Day, bol uverejňovaný niekoľko rokov.

Citát na dnešný deň

Zvyčajne dokážeš zmeniť okolnosti tým, že zmeníš svoj postoj. 

– Eleanor Roosevelt

Inšpirácia pre teba

Ak máš dnes bolesti hlavy, alebo ich niekedy máváš tu je jeden tip ako bolesť rýchlo zahnať.

Tým trikom sú akupresúrne body. Začínajú v končekoch prstov, cestujú do mozgu a potom sa šíria rôznymi kanálmi až do konkrétneho telesného orgánu.

Najbežnejším bodom, na ktorý sa upriamuje táto terapia, je bod medzi palcom a ukazovákom. Toto miesto sa v čínskej medicíne označuje ako „hák“.

Je najviac efektívnym cieľovým bodom na zmiernenie bolesti hlavy a mnoho ľudí tvrdí, že masáž tohto bodu spôsobuje citeľnú úľavu.

 • Poriadne stlač daný bod.
 • A začni robiť otáčavý pohyb smerom hore a dole najlepšie 30 sekúnd a viac.
 • Neexistuje žiadny limit koľkokrát túto „masáž“ robiť za deň. Záleží len na tebe, kedy si nájdeš čas.

NEzabudni sa pri tejto terapií uvoľniť a zavrieť oči, aby si dokázala byť v úplnom pokoji.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre