fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 10.december

Dnes, 10. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z desiatky sme dostali darom:

  • nové začiatky, vízie,
  • nový cyklus skúseností,
  • dôležitý prelom,
  • a vycentrovanie sa.

Výzvou je

  • Ukočírovať svoje ego tak, aby nevyskakovalo, ale podporovalo tvoj zámer tvorenia.
  • Dokázať sa postaviť do role vodcu, ak si to situácia vyžaduje.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Radúz

Mužské meno Radúz má slovanský pôvod a jeho význam je „radujúci sa“, „radostný„. Radúzovia sú zdržanliví. Neváhajú ale osobne sa angažovať na verejných podujatiach, ak ide o prospešnú vec.

Zvyčajne sa Radúzovia neusilujú súperiť so spolužiakmi, poctivo sa učia. Vo všeobecnosti ich priťahuje všetko, čo si vyžaduje nepretržité úsilie, napríklad oblasť priemyslu.

Radúzom chýba spontánnosť a intuícia. Ich tvrdohlavosť a lakomosť im môže narobiť isté problémy.

  • Ovplyvňuje ich Mesiac.
  • Šťastné farby týchto mužov sú biela a strieborná.
  • Ochranné rastliny rumanček a jazmín.
  • A ochranné kamene sú nefrit a perla.

Dnes máme

Deň ľudských práv.

Desiaty december je každoročne Dňom ľudských práv. Bol vyhlásený Valným zhromaždením OSN v roku 1950 ako pripomienka prijatia Všeobecnej deklarácie ľudských práv z roku 1948.

Slúži ako oslava ľudských práv, ale rovnako cieľom je poukázanie na prípady ich porušovania. Desiaty december je tiež dňom udeľovania Nobelovej ceny za mier v Oslo (Nórsko).

Zmenili svet

†1896 – Alfred Nobel

Bol švédsky chemik, inžinier a patril k najvýznamnejším vynálezcom 19. storočia.

Svojím závetom založil v súčasnosti najprestížnejšie ocenenie ľudskej činnosti v oblasti fyziky, chémie, literatúry, fyziológie alebo medicíny a mierotvorby, Nobelovu cenu.

Alfréd Nobel mal súkromných učiteľov a vo svojich 17 rokoch hovoril plynule švédsky, rusky, francúzsky, anglicky a nemecky. Mal široké záujmy.

Zaujímal sa najmä o poéziu, literatúru, ale aj chémiu a fyziku. Na prianie svojho otca sa vybral do sveta, aby si rozšíril vedomosti, získal skúsenosti a zdokonalil sa v chemickom inžinierstve.

Nobelovo meno ešte stále žije a to v názve medzinárodného fyzikálneho ústavu v Štokholme a v umelom rádioaktívnom prvku nobélium, objavenom v roku 1957.

Nobelove ceny sa udeľujú 10. decembra, v deň úmrtia A. Nobela, v Štokholme a zároveň v Osle. Jej súčasťou sú prednášky laureátov Nobelovej ceny.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Čo všetko vieš o Nobelovej cene? 

Mrknite si krátke videjko, kde sa dozviete niekoľko faktov o Nobelovej cene.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre