fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 1.november

Dnes, 1. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z jednotky sme dostali darom:

Výzvou je

  • Vízie a išpirácie pretaviť v čin.
  • Ísť za svojim srdcom, a zároveň udržať ego na uzde.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Denis, Denisa

Krstné mená Denisa, Denis majú grécky pôvod. V preklade znamenajú „zasvätení bohu vína, úrody a plodnosti Dionýzovi“. Denisa aj Denis sú váhaví a zdržanliví v názoroch i konaní.

Sú z nich väčšinou disciplinovaní študenti, schopní študovať aj dlho do noci. Prispôsobujú sa síce pomaly, majú však značnú pracovnú zdatnosť.

Realizujú sa prevažne ako výskumníci alebo technici. V súkromí uprednostňujú menšiu skupinku priateľov. Denisa, rovnako ako Denis, je opatrná a vie šetriť svoje sily.

  • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
  • Šťastné farby Denisa, Denisy sú oranžová, modrá a biela.
  • Ochranné rastliny čakanka, fenikel a saturejka.
  • A ochranné kamene sú jaspis, nefrit a citrín.

Dnes máme

Svetový deň vegánov.

Pripomína sa od roku 1994. Tento deň je výročím založenia Anglickej vegánskej spoločnosti.

Vegánmi sú označovaní ľudia, ktorí zo svojej stravy vylúčili mäso a všetky produkty, ktoré pochádzajú zo zvierat. Cieľom tohto dňa je zvyšovanie povedomia o vegánstve prostredníctvom príbehov a skúseností vegánov.

Zmenili svet

1900 – Emil Boleslav Lukáč

Bol slovenský básnik, prekladateľ, evanjelický kňaz a učiteľ; výrazný predstaviteľ básnického neosymbolizmu. Hlavné znaky Lukáčovej tvorby sú pesimizmus, smútok a bolesť.

Keď bol v Paríži, napísal zbierku Dunaj a Sejna: v zbierke porovnáva domov so svetom a mesto s dedinou. Lepšie sa cítil doma a vždy mu bol bližší dedinský život.

V zbierkach, ktoré vydal v 30-tych a 40-tych rokoch sa zaoberal spoločenskými témami, ako napr.: II. svetová vojna, fašizmus, rasizmus, hospodárska kríza.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Vegánom na skúšku

Zahraj sa aspoň 1 deň na vegána – vylúč dnes zo stravy všetko, čo pochádza zo zvieratiek.

Je to výzva, že?

Som presvedčená, že to dáš, ak sa rozhodneš vyskúšať si, ako to vegáni majú každý deň. Nie, väčšina z nich to nerobí z frajeriny, ale z úcty a lásky k zvieratám. Fakt. Všetci, ktorých osobne poznám, sa na túto cestu vydali z takýchto, etických dôvodov.

Máš rád zvieratká? Ak je odpoveď áno, dokážeš to v pohode.

Ale pozor – aj mlieko, vajíčka, syry, med, maslo… to všetko sú živočíšne produkty. Proste dnes zelenina, ovocie, strukoviny, obilniny… a z tohto kreatívne vyskladať celodenný jedálniček.

Ideš do toho? Hra 1 deň vegánom začína…3-2-1-teraz!

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre