fbpx

Horoskopy vs. tvorenie reality

V našej Školičke (Škole hrou pre dospelákov) nachádzam v komentoch každý deň plno inšpirácie a zaujímavých príbehov. Školáci píšu svoje pocity k šuflíčkom, ktoré sa v škole nachádzajú.

V tomto úryvku sa riešila otázka horoskopov. Do života si priťahujeme to čo chceme, ale horoskop a veštenie nám vlastne predpovedá čo sa stane, tak aký to má teda význam, ak je všetko predurčené?

Komenty zo Školičky

Janka:

Tak ja by som sa chcela opýtať: Načo sú potom horoskopy? Pochopila som už, že si sami tvoríme život aj si doňho pritiahneme dobré aj zlé.

Ale horoskop alebo veštenie nám predpovedá vlastne, že čo sa stane. Takže darmo ja niečo chcem, keď dopredu zvrchu je niečo už aj tak naplánované..až mi teda rozumiete.

Ew:

Ahoj Janka,

Ja mám na to takú teóriu:

Horoskopy, predpovede, osobne rozbory či už astro, numero atď sú všetko vlastne len akýsi výpočet a konštatovanie aktuálnej situácie, stavu, budúcich dôsledkov nášho konkrétneho konania a reakcie.

Záleží však iba na tebe a tvojom vedomom rozhodnutí, či pôjdeš s prúdom a potvrdíš, alebo naopak vyvrátiš scenár.

V minulosti som si nechala robiť niekoľko osobných predpovedí, veštieb a horoskopov a i keď niektoré boli konkrétne, netreba sa na to pozerať ako na striktný scenár.

Uvediem príklad. Na VŠ som mala priateľa a dostala som možnosť chvílu hovoriť s jednou vešticou, ktorá mala moju fotku a dátum atď…

Povedala mi, že máme v rodine prekliatie a ak nič nezmením, že s daným partnerom budem mať po 30tke 2 deti ale o dva roky neskôr zomrie a ja budem vdova.

Rozuzlenie:

S partnerom sme sa rozišli, ALE aktuálne mám 32 rokov a za sebou jeden pekný a poučný vzťah s mužom, s ktorým som žila v jednej domácnosti dva roky (teda sedia roky predpovede 30-32r a síce nie som vdova ale som sama).

Žili s nami aj jeho dve deti, ktoré mal v opatere….. Takže veštba vyšla, i keď v inom prevedení a inými hercami ako som si ja myslela a očakávala.

Teda môžeš kľudne veriť týmto veciam, ale zároveň sa človek nesmie na to upínať a už vôbec sa nesmie držať toho, AKO sa táto predpoveď naplní.

Život má klukaté cestičky, ale vždy nás vedie do cieľa a ten mančaft hore má svoj zmysel pre humor.:)))

…..

Tak aj takéto témy sa riešia u nás v Školičke.

A ja absolútne súhlasím s Ewkiným vysvetlením. A príkladom zo života úplne čítankovým. Tiež to tak vnímam.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre