fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#HOJNOSŤ Riady v kuchyni

Samozrejme, že každý chceme v živote zažívať hojnosť. Všetkého druhu. Hojnosť v oblasti

  • zdravia,
  • vzťahov,
  • financií… ale aj času, nápadov, vízií ap.

Byť chudobný, mať NEdostatok nie je cnosť. To už sme pochopili. Hoci sme celé detstvo počúvali a čítali v rozprávkach, že chudobní boli dobrí a bohatí zlí. Ono je to v tom našom svete predsa len trošku inak…

Všetky obité a poškodené riady odstráň z kuchyne

Nesú v sebe energiu NEhojnosti, chudoby. Ja viem, že ak je nejaký kúsok super obľúbený, človek má tendenciu prižmúriť oko nad prasklinou alebo odbitým uškom, lebo….srdcovečka.

Tiež sa musím presviedčať, ak sa mi niečo také stane a prijať fakt, že doslúžil môj najobľúbenejší hrnček. A neviem si predstaviť, že by som kávu pila z iného (alebo miska, pohár ap. ku ktorej mám silné citové puto.).

V takomto prípade je to o schopnosti púšťať a uvoľniť miesto novému, lepšiemu. Pokiaľ na tom lipnem a poviem si, že „nevadí, ešte môže slúžiť aj bez uška“, hovorím Vesmíru, že „stačí mi poškodené“.

Návšteve by som takéto nedala, ale mne stačí. Čo v preklade znamená – nezaslúžim si mať najlepšie aké môže mať. Nezaslúžim si dostatok hojnosti.

A pani Hojnosť tejto reči rozumie a adekvátne reaguje.

Môžeš takejto poškodenej veci dať druhú šancu – použiť ako dekoráciu v záhrade napr., prípadne aj v inej miestnosti v byte, pokiaľ ju dotvoríš tak, že poškodenie nie je vidieť alebo ho premeníš na výhodu.

Základom je však vyradiť ju z kuchynského zariadenia = prestať ju používať spôsobom, akým sa používal(a) doteraz.

Teda ak to bol hrnček na kávu a je obitý, môžeš ho napríklad obaliť kožou alebo servítkou a používať ako hrnček na ceruzky.

V novom kabátiku až z neho nekričí energia nedostatku, chudoby.

Naopak – dotvorením získal nový šmrnc a novú funkciu. Energia chudoby, ktorú niesol po poškodení sa zmenila na energiu hojnosti – nová krásna vec, do ktorej je vložená láska cez tvoje šikovné ruky a um.

S láskou

Miriam

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre