fbpx

#ENERGIE Boľavé myšlienky tvoria choré telá

Všetko, celý náš život sa odvíja od nášho myslenia. Či už je to myslenie pozitívne alebo negatívne, presne tak bude vyzerať aj naše okolie, naše vzťahy, naše telo hojnosť i prosperita.

Všetky naše fyzické a psychické ťažkosti, dokonca aj tvar a proporcie tela, majú svoj zdroj a počiatok v našom myslení.

  • Kde sa nám tam ale boľavé myšlienky vôbec vzali?
  • Kto nám kedy ukázal, ako vlastne vyzerá boľavé myslenie v praxi?
  • Kto nás presvedčil, že boľavé myslenie je v poriadku?
  • Kto nás naučil boľavo myslieť?
  • Prečo sme to prijali za svoje, dovolili sme sa nechať ovplyvniť a zmanipulovať, a prečo sme začali sami boľavo myslieť?
  • A prečo ešte dnes boľavo myslíme, keď objektívne dôvody na to už dávno pominuli a môžeme sa znovu slobodne rozhodnúť, nikomu už nepodľahnúť?

Naše telo vyzerá presne tak, ako vyzerá naše myslenie

Naše telo je presne v takom fyzickom a psychickom stave, v akom stave máme myslenie. Telesné a psychické ťažkosti sú jeho fyzickým zhmotnením.

Sú prejavom dlhotrvajúcich, nevyriešených a natlakovaných problémov v nás. Neriešené emócie. Nesloboda. Podmienečnosť. Strachy. Hrozby. Tresty.

Ako z toho von? Jednoducho!

Stačí si vyriešiť vlastné emócie, dať im slobodu prejavu, akú si žiadajú, narovnať a uzdraviť myslenie a trpezlivo počkať, kým sa podľa toho narovná a uzdraví aj naše telo.

Vyzerá to jednoducho, že? Áno! Je to jednoduché! Presne tak! Ľahké to nakoniec je!

Lenže… ako vystopovať, aké emócie treba vyriešiť a aké myšlienky uzdraviť? Jednoduchosť sa ukrýva bohužiaľ až na samom konci všetkých zložitostí.

Nie je ľahké sa prepracovať až k jednoduchosti, keď žijete v zložitom svete a v zložitom myslení!

Na začiatku boľavého tela sú boľavé myšlienky

Jedná sa dokonca o konkrétne skupiny myšlienok. Môžeme ich pomenovať postoje. Jedna myšlienka postoj ešte netvorí, ale keď sa spojí s druhou, treťou, tisícou jej podobnou, to už je neprehliadnuteľná sila! Atómovka!

Funguje to rovnako ako pri skupinovej modlitbe – keď sa za rovnakú vec pomodlí v rovnaký čas tisíce emočne podobne naladených ľudí, to sa potom dejú divy!

Keď je v našom boľavom myslení dostatok boľavých myšlienok a dosiahnu tzv. Kritického množstva potrebného pre zhmotnenie, zhmotnia sa.

Prečo by aj nie? Chcú sa predsa rozpínať a znamenať viac, nie?

Preto sa prejavia autenticky, ako to vedia najlepšie, teda bolestivo do nášho fyzického tela. Telo sa tomu bráni, bolí nás, varuje a vysiela signály typu:

„Ty brďo, čo sa to v tej našej hlave deje? Zachráň ma a spamätaj sa – rýchlo si vyrieš svoje boľavé myslenie! Neblbni!“

Neskôr, keď sa po miernych varovaniach nespamätáme a neposlúchneme naše boľavé telo, začne sa brániť už na vlastnú päsť nezávisle od nás, a to výrazne ťažším kalibrom než doteraz.

Začne sa k nám správať drsne, nekompromisne a dokonca ultimátne.

Poskytne nám obrovské, do očí bijúce varovanie v podobe napr. Zlyhania niektorého z orgánov, vykĺbenie si alebo zlomenie kosti príp. tržnou alebo sečnou ranou, stratou vedomia, pádom a otrasom mozgu atď.

Dáva nám jasne najavo, že naše myslenie je vrcholne choré a ďalšie pokračovanie v rovnakom alebo podobnom spôsobe myslenia už nebude zlučiteľné s jeho bežným fungovaním.

Neposlúchneš? Skolabuješ! Telo sa ti zresetuje!

Neriešením boľavého tela ani jeho výstražných signálov sa naše boľavé myslenie začne šíriť ďalej do priestoru ako vlny na rybníku a vytvárať okolo nás boľavé komplikované vzťahy okolia s nami.

Sme od základu celí boľaví, nespokojní, nešťastní, stratila sa nám iskra v oku. Nikto nás nechápe, cítime, ako všetci pred nami maskujú skutočnú pravdu a hnevajú sa na nás, odvracajú sa od nás, život nás zmáha, dochádzajú nám sily.

Boľavé myslenie nám najprv spôsobilo boľavé telo a teraz už nám spôsobuje aj boľavé vzťahy s boľavou atmosférou okolo nás!

Okolie sa bráni našej energii, vzdoruje a neprijíma nás. Hrozí nám vylúčenie zo svorky.

Je už toto dostatočným varovaním, že je najvyšší čas začať so sebou niečo robiť, že už to nejde kontrolovať ani ovládať, že už nám to prerástlo cez hlavu von?

Všetko je tak zložité, nejasné, neprirodzené, umelé, je do toho vtiahnuté príliš veľa ľudí, už si všimli boľavé telo … bohužiaľ však nie naše boľavé myslenie!

Neriešením boľavých vzťahov okolia s nami sa staneme každý po svojom paranoidnými a doslova sa začarujeme a zakľajeme do pekných masiek.

Zároveň je za tým nekonečná beznádej, životné zamrznutiu a hybernace. Účinné riešenie nikde.

Boľavé myslenie sa v nás naštartovalo naplno, dosiahlo svoje – ovládlo nás celé, naše telo i vzťahy. Z číreho zúfalstva začneme siahať po technikách manipulácie s okolím napr. Po sebaľútosti a nízkom sebavedomí.

Začneme si za každú cenu svoje okolie prispôsobovať k svojmu obrazu. Pod tlakom našich manipulačných hier a masiek začneme nútiť okolie vyznávať a dokonca uznávať naše boľavé myslenie.

Naše boľavé myslenie sa stane nám aj druhým doslova prekliatou normou na život!

Pritom na začiatku to bolo jedno malé „nevinné“ boľavé myslenie jediného človeka! Čo na tom, že to potom prerástlo do boľavého tela a boľavých vzťahov?

Rekapitulácia

Na začiatku všetkého bolo celý čas jedno jediné malé boľavé myslenie jedného dôležitého človiečika, ktoré „nevysvetliteľným“ neriešením narástlo až do gigantických rozmerov.

Čo s tým robiť? Je ešte vôbec šanca na nápravu? … No samozrejme, že je šanca.

Skúsené oko alternatívneho diagnostika a terapeuta dokáže zachytiť úroveň boľavého myslenia človeka vo všetkých jeho fázach.

Niekedy k tomu stačí meno a dátum narodenia, niekedy iba aktuálna fotka, rozhovor cez telefón, osobná konzultácia, automatická kresba, alebo iné nástroje.

Inokedy sú potrebné rozsiahlé skúsenosti, znalosti mnohých odborov a smerov, majstrovské zručnosti, aby sa zámer podaril.

Skúsený diagnostik vie cez telesné bolesti a proporcie odvodiť, kde je v myslení človeka problém, ktorú emóciu treba vyriešiť a ako ho vhodne naviesť smerom k náprave.

Je úplne prirodzené očakávať, že sa to podarí a že sa stav človeka a jeho myslenie razantne zmení, že zmení stav a tvar tela, že zmení svoje vzťahy k sebe, k životu a okoliu, že odčaruje svoj rod a potomkov.

Psychosomatika, symbolika tela, alternatívna diagnostika „Čítanie tela“ a následná etikoterapie príp. emočné terapie sú jednými z mnohých zástupcov rodiny komplexné pomôcť človeku.

Verím, že vaša cesta k zdravému myslenie existuje a že vaše skutočné človečenstvo nepotrebuje umelé role a manipulácie. Verím, že ste všetci v jadre dobrí ľudia, len niektorí z vás ešte zakliati z minulosti.

Našou úlohou je byť šťastný!

A preto si na každom dni nájdite niečo, za čo môžete ďakovať a byť štastný.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre