fbpx

DNES

Prajem ti krásny deň, vitaj medzi nami. Dnes to bude opäť najkrajší deň nášho života. Opäť sa posunieme k šťastiu, láske, hojnosti.

KARTA DŇA

NAJDÔLEŽITEJŠIA JE LÁSKA. VŠETKO OSTATNÉ SÚ ZBYTOČNOSTI 

...možno začneš oponovať a povieš: najdôležitejšie je zdravie. Áno, súhlasím. 
Leeeeenže: Ak sme plní lásky, milujeme aj svoje telo, aj svoje JA natoľko, že žiadna choroba nemá šancu prejaviť sa. 

Ak sa už blíži, telo dáva znamenia...a my ich niekedy NEpočujeme, alebo NEchceme počuť, lebo sme zaneprázdnení \"dôležitými vecami\". 

Keby sme plní lásky, máme vnútri seba kľud a rovnováhu...vtedy hlas tela počujeme. Keď máme vnútri seba mier a lásku, určite choroba nemá šancu vstúpiť do našej prítomnosti.

A tak je to so všetkým..... keby povieš, že dôležitejšia je rodina, sloboda, peniaze...alebo čokoľvej iné, tak vedz, že ak si plný lásky, všetko je v harmónii a funguje.

Dnes sme vyzývaní k láske....k dávaniu lásky na všetkých úrovniach. Najprv sebe a potom všetkým ostatným. Len ten, kto má kotlík sebalásky plný, dokáže vylievať na svet plnými kýblami.

A ako to urobiť prakticky?

Hneď teraz si povedz Milujem ťa, ďakujem ti.... si skvelá a úžasná osoba.

A potom povedz to isté všetkým ľuďom okolo seba....oceň to, čo skutočne stojí za pochvalu na tom človeku..... a hneď bude na svete lásky o pár kýblikov viac.

Domáca úloha - Hra na dnes sa volá: KOMPLIMENT

a má tieto pravidlá:

Dnes oceňuj na ľuďoch to, čo skutočne stojí za pochvalu. Povedz im to!  Každému človeku, s kým začneš hovoriť, najprv daj kompliment. Nie nasilu. Prirodzene, od srdca. Nájdi vec, ktorá sa ti páči a povedz mu to na začiatku vašej konverzácie. 

 • Ty máš dnes krásne šaty.
 • Dnes si sa dobre vyspala, že?
 • Nádherné naušky vidím v tvojich ušich.
 • Tá iskru v tvojom oku sa mi páči....

Hovor tak, ako ti pusa narástla, svojimi slovami. Kompliment nie je pretvárka. Kompliment je o súznení s určitou časťou jeho JA. 

Potrava pre ľavú hemi - na čo je toto dobré?

Prvou vetou, ktorá padne vo vzájomnej konverzácii sa ľudia ladia na spoločnú vlnu. Ak vložíš do prvej vety lásku a uznanie, zároveň zdvihneš vibráciu vašej komunikácie a porozumenia. Tak málo stačí, aby  bolo vaše vzájomné pôsobenie hladké, plynulé, aby komunikcia fičala na porozumení a vzájomnom rešpekte. Týmto spôsobom budeš TY tou hybnou silou, ktorá určuje frekvenciu vzájomného pôsobenia.

A navyše - keď pošleš lásku v podobe komplimentu ty, čo sa ti vráti? Láska. Možno aj formou komplimentu... ale určite formou komunikácie. Tónom hlasu, úsmevom, dobrou emóciou, vysokou mierou porozumenia.

INŠPIRATÍVNE VIDEO

Objatie má liečivé účinky

Ak ti niekto lezie na nervy, objím ho. Vaše srdcia sa priblížia a započujú. Začnú spolu komunikovať a povedia si aj to, čo cez slová nedokážeme. Srdce má vlastnú inteligenciu a na úrovni srdca si ľudia dokážu porozumieť.

Funguje to dokonca aj vtedy, keď toho človeka objímame na diaľku, v mysli. Nie sú to žiadne čáry máry, ale zákonitosti kvantovej fyziky. Preto platí: ak ti niekto lezie na nervy, objím ho a váš vzťah sa uzdraví.

KOUČOVACIA OTÁZKA

Koučovacia otázka vyzerá na prvý pohľad možno ako strata času. Ale:

Zaberie ti len minútku a posunie ťa o veľký krok ďalej. Potrebné je, aby si si na ňu naozaj poctivo odpovedal/a. Ideálne písomne. Nie, nie je to blbosť. Tvoja investovaná minúta-dve sa ti 100 násobne vráti.

Kedy si naposledy niekoho objal/a?

 • Zober si papier (zošit) a pero.
 • Napíš si otázku.
 • Zamysli sa tak cca 20-30 sekúnd.
 • Odpovedz na ňu.
 • Slovo je veľmi mocný nástroj, ktorým disponuješ, Teraz ho využi pre svoj prospech. Ak to urobíš písomne, má to oveľa väčšiu silu.

HÁDANKA

Intuitívna hádanka: Aké 2-ciferné číslo je schované pod hniezdom?

Povedz si nahlas prvé číslo, ktoré ti prebehne mysľou. TERAZ!

A napíš ho aj do komentu celkom dole.

NEťahaj do toho premýšľanie....rozum...logiku. Intuícia VIE. Je to múdra pani...a tá sídli v pravej hemisfére. Keď sa skamarátite, budeš počuť jej múdre rady a bude sa ti žiť ľahšie.

Fotku som cvakla na Bali, keď sme stáli v zápche. 

DK nie je Dolný Kubín.... to by všetky autá na Bali boli tuto z Oravy 🙂 DK na značke znamená Denpasar, čo je \"hlavné mesto\" Bali.

Teda najväčšie mesto tohto ostrova v Indickom oceáne. Bali patrí do Indonézie... ale hlavné mesto Indonézie je Jakarta (nie Denpasar).

A celkom celkom úúúúúplne dole na stránke nájdeš správnu odpoveď. Nechaj sa prekvapiť.

DNES

Úloha pre šikovných detektívov

Zisti, kto sa v dnešný deň narodil.

Bude super, keď si spomenieš aj to, prečo ten je človek niekde vo wikipédii, alebo v zozname významných osôb. A ak si NEspomenieš, môžeš si vygúgliť.

Môže to byť aj niekto známy z oblasti \"celebrity\" bulvárneho typu 🙂

Ide o to, aby si sa trochu zahral/a na detektíva. Naučíš sa vyhľadávať potrebné informácie a možno zistíš súvislosti, nad ktorými sa budeš čudovať.

Napíš do komentu, koho si vyňúral/a.

PREKVAPKO NAVYŠE

Keď intuícia prekvapí 🙂

Všetci ho poznáme, najmä z Inkognita alebo aj z rádia. 

A v tomto videu sa mu podarilo všetkých zabaviť a fantasticky zachytil, kto je tajný hosť.

Marcel Forgáč bol NEchtiac za hulváta. Intuícia ho prekvapila tak, že sa hanbil ako malý chlapec 🙂

Toto všetko sa deje v pravej hemisfére - tej, ktorú nám v škole potláčali. A tu v školičke sa postupne učíme všetky tie fešandy (čo v nej sídlia), zobudiť.

NAPÍŠ KOMENTÁR

Je to mega dôležité na to,aby si otvoril svoje flow...aby sa ti mohla vracať energia naspäť...Tak napiš hneď teraz. 

 1. Zuzana píše:

  Ahoj Miriamka.
  Objímam svoje deti každý deň.
  Ujo gooogle povedal, že ich je taaaak veľa a mimochodom dnes pre mňa významná osobnosť aj môj brat…dnes oslavuje 50 rokov
  ŠPZ 825

  Krásny deň prajem

 2. Roman píše:

  Dnes som objal svoju manželku.Mne intuícia našepkávala číslo 6,no našepkala mi zle ?A dnes má narodeniny napr.Peter Gabriel úžasný spevák bývalý člen skupiny Genesis, Robbie Williams bývalý člen skupiny Take That, moderátor Vilo Rozboril a mnoho ďalších.Z môjho okolia nikto.Prajem Vám zajtra všetkým krásneho Valentína nech ho prežijete s niekým koho ľúbite a dáva Vám tú pravú lásku, ktorú tak všetci potrebujeme.

 3. Zuzana píše:

  Naposledy som objala svojho syna, keď bol u mňa, číslo 63, narodil sa Jozef Zachar 13.12.

 4. Jana píše:

  Začala jsem objímat svojí rodinu,mámu,dceru,syna,bratra,ex-manžela,dvě sestry,tátu,a tak teď zvědavá na výsledky.Myslela jsem na číslo 3.se narodili mojí sourozenci,dvojčata bratr a sestra. Jiřina Bohdalová,Jiří Pleskot,Věra Čáslavska‘,William Shakespeare,Richard Mu“ller.

 5. Rika píše:

  Pekný deň, nakoľko je korona vírus medzi nami a objatia ani podávanie rúk nie sú to najlepšie čo môžeme urobiť pre svojich blízkych, tak ja už roky mám zaužívané, že keď vstanem si spomeniem na všetkých mojich blízkych a v podvedomí ich objímem a dám im pusu a zaželám im úspešný deň. To isté platí aj večer keď idem spať zaželám im v duchu dobrú noc.
  Dnes má narodeniny moja obľúbená herečka Zuzka Kronerová . A číslo na SPZ je podľa mňa 43.

 6. Pejťa píše:

  Mám za sebou objímací víkend, číslo doplňuju 12 a našla jsem dnešní narozeniny Alexandra Grahama Bella.
  Děkuju za hraní:-)

 7. Naposledy som objala včera svojho muža,hádala som číslo 76 a dnes sa narodil Frank Sinatra a Jozef Bek

 8. Paulína píše:

  Krásny,deň♥ dneska som obaja svoju milovanú Maminu. Dnes, sa narodila Ján Nálepka, Sophia Loren. 2- 41

  • Blanka píše:

   Miriam moja úžasná, si úžasná.
   Každý deň objímam svojho manžela a vo štvrtok 19.3. som objala susedu darovala mi 2veterniky čo pečú ?
   Hádanka…moje číslo 0
   Detektív: Narodil sa Karol Šiška zakladateľ slovenskej kardochirurgie.
   Jozef Miloslav Hurban- slov.spisovatel, novinár, pán farár. A mnoho ďalších… títo dvaja má však oslovili ako prví.
   ??objímam Blanka

 9. Miriama píše:

  Ahoj Miriam

  Páčil sa mi článok o objatí. Nevedela som, že je možné používať objatie na dialku. Od dnešného dňa začnem praktikovať. Sú vzťahy, ktoré by som rada uzdravila.

 10. Zdena píše:

  Ahoj,

  -naposledy som objala svojho manžela dnes ráno
  – číslo 13
  -Narodila sa Lucia Bíla…
  – Króner, Sobota, Pántik, Karel Gott, Vaclav Havel, Kováč, Mečiar

 11. Mariana píše:

  Ďakujem veľmi pekne Mirka,za objatie od teba , úžasné to funguje. Mám vyskúšané na diaľku a vzťah s ex sa naozaj zlepšil. Objatie je tak nádherný prejav lásky, pretože to je LÁSKA, skutočná, nefalšovaná. Objatím povieme všetko,vtedy netreba slová,a nič to nestojí. Stačí len vnímať a cítiť. Ja sa objímam s mojím synčekom každý deň a niekoľko krát,lebo on to zo mňa cíti, že mi chýba objatie, ktoré sa mi roky nedostávalo. Tak sa objimame stále a ja si to užívam,a som za to veľmi vďačná.
  Čo sa týka značky na aute,tak ma prvé napadlo, že ,,osem štvorky,, čiže 844…tak som sa sekla trošičku ? 843 je správne

  Robo Kajzer napodobnil 7ludi úplne dokonalé to robí.?
  1. Jozef Kroner
  2.Luďek Sobota
  3.Julius Pántik
  4.Karel Gott
  5.Vaclav Havel
  6.Michal Kováč
  7. Vladimír Mečiar

  No a 3.januara sa narodili:
  Patrik Vrbovský 1977
  Ibrahim Maiga 1963
  Mel Gibson 1956
  Jon Ronald Reuel Tolkien1892

  Tak som sa dobre pobavila, ďakujem za to,ale keďže je už veeeelmi veľa hodín,tak sa lúčim a posielam objatia všetkým z Lásky ♥️♥️♥️♥️♥️

 12. katarina.kapusnak@gmail.com píše:

  Este k tym dalsim uloham:
  dnes som objala svoju dceru a svojho syna a cislo som typovala 43 🙂
  Videjko si idem pozriet teraz

 13. katarina.kapusnak@gmail.com píše:

  Pekne popoludnie prajem vsetkym, toto je moj prvy den v skolicke, tak dufam, ze obstojim 😉 Ja som nasla viacej slavnych ludi, ktori sa dnes narodili, napriklad Bilie Eilish (na radost mojej dcery, ktora je jeje velkou fanusickou – je to mlada a talentovana americka spevacka, ktorej tvorba je dost jedinecna a vobec nezapada do sucasneho „main streamu“; dalej Brad Pitt :-), Stalin, Steven Spielberg, Christina Aguilera, Sia, Katie Holmes, Keith Richards, drzitel Nobelovej ceny za fyziku J.J. Thomson a dalsi.

 14. Emília píše:

  Dnes oslavuje svoje narodeniny Júlia Hečková.

 15. Emília píše:

  Dnes som objala svojho mladšieho syna. Myslím si, že chýbajúce číslo je 10. Imitované osoby som poznala všetky. Ďakujem Cikraiová

 16. Ingrid píše:

  Spoznala som vsetkych co je super a kazdy den sa sbszim objimat aj fyzicky sle sj v myslienkach, dokonca sj tych co mi velmi ublizili a zda sa mi ze sa takto da lachsie presjst aj tazkymi chvilami?

 17. Zlatka Miková píše:

  Mirka, s kartou dňa sa nedá nič iné, iba súhlasiť. Najdôležitejšia v živote je láska…Nádherné napísané, stotožňujem sa s každým písmenkom. A začať treba od seba.

  Objatie praktizujem v podstate denne. Pracujem so zdravotne znevýhodnenými, kde si vymieňame energiu formou objatia podľa potreby. Napríklad dnes som pochválila klientku, ktorá prechádzala veľmi ťažkým obdobím, že mám z jej napredovania veľkú radosť a objali sme sa.

  Funguje aj objatie na diaľku. Kolegyňa už dlhšie pociťuje syndróm vyhorenia a je fakt nepríjemná a „kope“ okolo seba. Ja sa neviem hnevať. V každom z nás je Božia iskra, nikto vo svojej podstate nie je zlý.Večer som je poslala objatie a ráno pri stretnutí bola usmiata a pokojná . A ešte niečo – vesmírny káblik ozaj funguje a to som medzi vami len 3 dní! Chcela som ťa požiadať o zmenu prihlasovacieho mena, a prv, ako som ťa vôbec stihla osloviť, ty si ho zmenila. pre mňa to bol malý zázrak. Ďakujem krásne.

  Vrúcne objatia všetkým kamarátom.

 18. Mária píše:

  Takto dobre som sa už dlho nepobavila ako na imitatorovi…pocula som ho prvy krat a imituje skvele … akorát neviem kdo je treti…?
  Každý deň sa snažím objať svojho syna aj niekolko krát…aj teraz po precitani som hned bezala ?

 19. Zuzana H. píše:

  To s obejmutím bylo nádherně napsané, budu aspoň v duchu objímat častěji :-).
  Číslo pod hnízdečkem jsem vůbec nepochopila, napadlo mě, že se tím myslí číslo pod-dole hnízdečkem, ne že je nějaké číslo schované ZA hnízdečkem, takže mé číslo bylo 1021.
  Otázka s narozeninama je docela úsměvná…. hledala jsem kdo má a vyběhl mi Josef Hausman-autor kontroverzních knih kritizujících feminismus. Na Seznam.cz má často články Jak to vidí muž-docela zajímavé názory….tak jsem si pomyslela, co mi má tento dnešní nález říct-však víme, nic není náhoda.
  Imitace Roba K. je celkem zajímavá, možná by mi hodně pomohlo znát originály :-). Poznala jsem pouze dva-to jen ty z ČR.
  Moc děkuji hlavně za OBJÍMÁNÍ. Dnes jsem Tě viděla podruhé a Tvoje videa jsou velmi příjemné-člověk Tě vidí a usmívá se. Děkuij.

  • Miriam Štolfová píše:

   Ďakujem Zuzanka. Ano, pre vás z ČR je Robo ťažký…ale aspoň dvoch bratov čechov tam máme. To objímanie ma veľmi teší. Čím viac objatí, tým krajší svet. Tak do objímania, go go go 🙂

 20. Katka píše:

  Ja som sem prišla iba dnes 12.9.
  1)ráno som objala manžela. 2) číslo 57,
  3) dnes má narodeniny Marika Gombitová
  4) sranda ale uhádla som všetkých aj keď som si zo začiatku myslela,že pán Króner je pani Paveleková,po dlhšom počúvaní mi to správne došlo.
  Ďakujem pozdravujem ,pekný dník a idem pozrieť aké je správne to číslo na aute 🙂

 21. Alena píše:

  Perfektné. Veľmi zábavné poučné a upokojujúce. Objala som v nedeľu priateľa, ku ktorému cítim náklonnosť. Číslo som doplnila 22. A dnes 21.8. – vyznamny den – vo Wikipédii mi padlo očko na Ctibora Matulay – archivára preto, že sa narodil v ten istý rok ako môj otec, na ktorého som si hneď spomenula a objala som ho do nebíčka. Ale tiež som našla veľa iných zaujímavosti, napr. že v tento deň tiež zamestnanec muzea Louvre ukradol obraz Moni Lízy. A ešte k tým objatiam. Mám veľmi rada objatie (tie úprimné) vyžaruje z nich kopec energie a lásky.

 22. Mirka píše:

  Ja som objala vcera moju lasku myslela som si cislo 24 ale vidim ze nie je to 24:D a kto sa narodil ? Najviac mi padol do oka Usain Bolt 🙂 ahojte

  • Antónia Sedláčková píše:

   Dnes ráno som vyobjímala svojho manžela, potom orišla dcérka s mojou vnučkou, tak som ich objala pri príchode i pri odchode a vnučku, samozrejme medzitým ešte nespočetne veľa krát. O chvíľu príde manžel z práce, tak sa teším zase na objatie. Veľmi mi to pomáha.
   Ďakujem z celého ❤️ p. Miriam❤️?

 23. Jana píše:

  Objatie: dceru v piatok a dnes b na diaľku.
  Číslo 12
  12.8. sa narodili Andrej Danko, Marcel Forgáč, Ewa Farna
  ImitácIe: J.Króner, L.Sobota J.Pántik K.Gott.,V.Havel, M.Kovåč, V. Mečiar

 24. monika garanova píše:

  monika garanova
  Svojho priatela som objala dnes, ale mi sa objimame kazdy den.
  cislo som napisala 12
  12.8 sa narodil Erwin Schrodinger, rak.fyzik, laureat nobelovej ceny a spolutvorca kvantoveho mechanizmu a imitoval- Kroner, Sobota, Pantik, Gott, Havel, Kovac, Meciar

 25. Vierka Kostelanska píše:

  Objímam každý deň svoje deťúrence
  číslo 89
  4.8. sa narodil LUIS ARMSTRONG
  imitácia: Kroner, Sobota, Havel, Gott, Mečiar,

 26. Bebe píše:

  Ahoj,

  -naposledy som objala svojho partnera vcera vecer.
  – Cislo 63
  -Narodil sa taliansky spisovateľ FRANCESCO PETRARCA, legendarny gitarista Santana…
  – Króner, Sobota, Kvietik, Karel Gott, Vaclav Havel, Kováč, Mečiar

 27. Viera píše:

  Ahoj Miriam, naposledy som objala kamarátku Katku v sobotu.
  číslo auta – 23
  dnešný deň narodená A. Merkel, M. Haľamová, F. Zvarík
  imitovaní: J. Króner, L. Sobota, J. Pántik, K. Gott, V. Havel. M. Kováč, V. Mečiar

 28. Jarmila Semanová píše:

  Naposledy som objala Janku – dnes. Bolo to prekvapujúce a nečakané – po asi roku ma zrazu vôbec neviem z akého dôvodu, objala. Logika nechápe, pravá hemisféra sa tomu teraz usmieva. Schované pod hniezdom dvojčíslo ako prvé mi nabehlo 34. V dnešný deň 11.7.1732 sa narodil Jérôme Lalande, francúzsky matematik a astronóm, vysokoškolský učiteľ a spisovateľ, ktorý zdokonalil planetárnu teóriu a pomohol popularizovať astronómiu. Imitovaných som spoznala všetkých, dokonca si pamätám aj vysielanie tejto relácie.

 29. Janka Staršíchová píše:

  Ahoj Mirka, dnes je 11.7. sedím v našom obchodíku Kornélia a potešila som sa i usmiala. Dnes som objala manžela a na diaľku svoje vnučky, dcéru a zaťa, ktorí si užívajú more. Objatie som poslala aj mojim zákazníkom. Zistila som, že dne by mala narodeniny Oľga Havlová a oslavuje Jirí Krampol, Giorgio Armani a ´další….
  Číslo 22 ma napadlo ako prvé.
  Posielam veľa lásky.
  Janka

 30. Danka Oswaldová píše:

  Ahoj Mirka, ahojte spolužiaci 🙂
  Naposledy som objímala toť v utorok jednú úžasnú žienku, ktorá viedla relax terapiu… ďakujéééém jej posielam aj takýmto spôsobom.

  Hádanka: 37 (vlastne ešte som nenukla tam dole…., dopíšem koment a kuknem…)

  Detektív: Naďa Urbánková má dnes narodeninky, jeeej , posielam blahoželanie 🙂
  —-

 31. Mirka píše:

  Poslední, koho jsem dnes objala, byl můj syn. Po dlouhé době objal spontánně on mě, protože jsem ho potěšila. Udělalo mi to takovou radost, že jsem následně ještě znovu objala já jeho.
  Číslo mě napadlo 97 a vzápětí 67. Osobnosti, které se dnes narodili – Dasha, Jiří Cimický, Jan Hřebejk, Monika Načeva, George Stewart…

 32. Monika píše:

  objala som včera svojho syna ktorý je v puberte tak tie objatia prijíma menej, číslo mi napadlo 12, 1.6 sa narodil Heidi Klumova a Morgan Freeman, spoznala som Kronera, Sobotu L, Gotta , Havla * inak Robo je super imitátor.

 33. Oľga Dúdorová píše:

  Dobrý večer, Miriam, v piatok som objala 2 deti, ktoré učím. Bolo to vzájomné objatie. Číslo, ktoré som prečítala, bolo 21. Dnes, t. j. 20. 5. sa narodil Jozef Gregor Tajovský, alebo napr. Honoré De Balzac. Rozoznala som tieto imitované osobnosti: Jozef Króner, L. Sobota, Š. Kvietik, Pántik, K. Gott, V. Havel, M. Kováč, V. Mečiar.

  Prajem krásny zajtrajší deň.
  Oľga

 34. Izabela Korimová píše:

  Objímala som ženy na ženskom seminári v Lovinke minulý týždeň. Seba trochu dnes ráno. Hádala som číslo -20. dnes narodení: Emília Vašáryová, Mikuláš II, Bertrand Russell, Isobell Lennart, Imitovaní: Kroner, Sobota, Pántik, Got, Kováč.

 35. mmicheleova@gmail.com píše:

  Ahoj Miriam toto ma fakt baví a dobre som sa zasmiala :-))). 1-Včera som objala svoju lásku, on veľmi na objatia nie je, tak aj tak! 2-prvé ma napadlo číslo 41. 3-dnes sa narodila Katka Kolníková, Napoleon, Hitler. 4-Robo imitoval – Króner, Sobota, Kvietik, Gott, Havel, Kováč, Mečiar. :-))) Ďakujem! Monika

  • Miriam Štolfová píše:

   Super, Moni. Teším sa z tvojich odpovedí. Aj z toho, že si sa rozhodla “študovať” každý deň.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hovoríš si teraz: TO JE SUPER! 
Páči sa ti to? Užívaš si to? Super. 
Pridaj sa k nám a začni si užívať každý deň! Stačí len VSTÚPIŤ!
Teším sa tam na teba aj s prima partiou spolužiakov. 🙂