fbpx

ZAJTRA

Prajem ti krásny deň, dnes to bude opäť najkrajší deň nášho života. Dnes sa zase posunieme o ďalší krok ku šťastiu.

KARTA DŇA

Keď sa ti niečo páči, povedz to!

Nie, vôbec NEbudeš vyzerať divne. Ani v prípade, keď sa to takzvane NEhodí. Teda na firemnej pôde, v ordinácii kohokoľvek ap....alebo na nejakej zošróbovanej akcii. Ak sa ti niečo páči a ty to uchopíš do slov, zaručene na milión % niekoho potešíš.

Či je to nejaká persóna \"horných 10 000\", alebo babička na podstienke svojho domčeka, každého pochvala poteší. Sme ľudia. A je nám prirodzené tešiť sa z lásky, ktorú dostávame. Nech k nám prichádza akýmkoľvek spôsobom. Napríklad aj vo forme pochvaly...alebo ocenenia niečoho, čo sa týka priamo nás (prostredia, okolia, domu, bytu, kancelárie...)

Kedysi som dosť v sebe riešila, či sa to hodí, alebo nie. Dnes viem, že sa to hodí kedykoľvek. Malé deti to tak robia - niečo sa im páči a hneď híkajú a komunikujú to. A deti vedia, že tak je to správne.

Ja som dokonca vypozorovala, že ak zameriam vždy pozornosť na niečo, čo sa mi páči a je hodné pochvaly, tak to vylepšuje vzťahy aj moju náladu. A tak po vstupe do akejkoľvek miestnosti (pri akomkoľvek stretnutí) ako prvé pohľadám niečo, čo sa mi páči, potom to poviem človeku, ktorý tam je a až potom pokračujem v tom, po čo som tam išla.

V praxi to vyzerá tak, že - vojdem do bytu k sestre, udrie mi do nosa dobrá vôňa...pochválim, zistím ako ju vyrobila a pokračujem v tom, po čo som za ňou išla (sestra býva o poschodie vyššie, takže to nie je taká bežná návšteva u príbuzných). Alebo vojdem do kupé vo vlaku, všimnem si, že slečna má krásny kabát...pochválim...a zložím sa na svoje miesto.

Naučila som sa zamerať pozornosť na 1 dobrú vec a keď ju nájdem, poviem to človeku, ktorého sa týka. Oslovím to, pochválim to. A že aký fajnový zvyk je to? Zlepšili sa mi vzťahy aj chronická emócia. Vyskúšaj a uvidíš, že to funguje univerzálne - každému, kto si vypestuje tento návvyk. 

Domáca úloha - Hra na dnes sa volá POCHVALA a má tieto pravidlá:

Keď vojdeš do bytu, domu, miestnosti (mimo svoj domov), ako prvé nájdi 1 vec hodnú pochvaly a povedz to nahlas!

Potrava pre ľavú hemi - Na čo je toto dobré?

Dnes začneme pestovať hore vyššie popísaný návyk, ktorý ti bude dlhodobo prinášať kopec benefitov:

Zlepšíš si vzťahy, budeš automaticky zameriavať  pozornosť na pozitívne veci, tým si zvýšiš chronickú emóciu aj vibráciu svojho kvantového poľa. Inak povedané - budú sa ti častejšie a rýchlejšie plniť priania...a to stojí za to, že?

INŠPIRATÍVNE VIDEO

Ako zlepšiť náladu za 2 minúty vďaka technike NEBO

Všimli ste si, že ak zdvihneme hlavu a pozeráme smerom hore, do neba, tak sa nám nedá mračiť sa? Ak je človek v zlej nálade, aj jeho telo ukazuje momentálne psychické rozpoloženie.

Smútok nevedomky prezrádza spadnutými ramenami, je \"zbalený do seba\". Pomocou tejto techniky dokážeme presvedčiť našu myseľ cez telo, že treba zlepšiť náladu. 

KOUČOVACIA OTÁZKA

Koučovacia otázka vyzerá na prvý pohľad možno ako strata času. Ale:

Zaberie ti len minútku a posunie ťa o veľký krok ďalej. Potrebné je, aby si si na ňu naozaj poctivo odpovedal/a. Ideálne písomne. Nie, nie je to blbosť. Tvoja investovaná minúta-dve sa ti 100 násobne vráti.

Kde v tele cítiš radosť?

Keď si šťastná (šťastný), v ktorej časti tela sa usadí ten krásny pocit?

Ak nevieš, zavri oči a predstav si situáciu, kedy si bol(a) veľmi veľmi šťastná(ý). A pozoruj, kde sa usalašila v tele tá radosť. V nohách? Rukách? Pleciach? Srdci? Albo úplne inde?

 • Zober si papier (zošit) a pero.
 • Napíš si otázku.
 • Zamysli sa tak cca 20-30 sekúnd.
 • Odpovedz na ňu.
 • Slovo je veľmi mocný nástroj, ktorým disponuješ, Teraz ho využi pre svoj prospech. Ak to urobíš písomne, má to oveľa väčšiu silu.

HÁDANKA

Aký font sa ti hodí k čaju?

Každý font (typ písma) má nejakú energiu. Aj každá vec (osoba, situácia) nesie určitú energiu. 

Aká energia pasuje tebe k slovu ČAJ?

Vyber si font... a potom celkom na konci si mrkni vyhodnotenie úúúúúplne dole na stránke.

Fontologickú hádanku pripravila Andrejka Grigerová z webu psychologiefontu.cz a ja som zvedavá, či sa trafila do tvojej charakteristiky. Písni potom do komentu.

DNES

Pre šikovných detektívov

Ide o to, aby si sa trochu zahral/a na detektíva. Naučíš sa vyhľadávať potrebné informácie a možno zistíš súvislosti, nad ktorými sa budeš čudovať.

Aleboooo - potrápiš svoju hlavičku a spomenieš si. Nemusí to byť svetová udalosť. Môže to byť aj veľmi osobné.

Prípadne zober diár / kalendár a mrkni, čo tam máš zapísané.

Touto úlohou prepájame obidve hemisféry. Je to potrebné na to, aby sme aktivovali mozgové bunky, skamarátili ich.... a ony nám celý deň dobre slúžili.

PREKVAPKO NAVYŠE

Ho'oponopono

Vieš, čo to znamená? Toto čudné slovíčko?

Ide o havajskú čistiacu techniku, ktorá nám dokáže pomôcť. Uľaviť od nespracovaných bolestí a dokonca aj úplne ich vyčistiť. Vo videu vysvetľujem, ako sa to deje.

Úuuuuplne dole na tejto stránke nájdeš link na stiahnutie zdarma. Každý Boží večer si vyčisti hlavu hneď potom, ako si vydrhneš telo. Stojí to za to.

NAPÍŠ KOMENTÁR

Je to mega dôležité na to,aby si otvoril svoje flow...aby sa ti mohla vracať energia naspäť...Tak napiš hneď teraz. 

 1. Blanka píše:

  Miriamka ďakujem za školičku s úsmevom, láskou a fantáziou 😀
  Koučovacia otázka: Kde v tele cítim radosť ide to od srdcovej čakry, brucho, ruky nohy chvejem sa a skáčem od radosti 😀
  Hádanka: aký font sa hodí ku čaju č.3
  Detektív oriešok: čo sa pred rokom stalo 22.3.2020? no tu som sa hodinu zabavila čítaním 😀 Našla som podujatia pre deti v rôznych regiónoch, Svetový deň vody,rôzne liturgické čitania, kázne… je tam mnoho iného no vyňala som to pozitívne modlenia sa k Bohu.
  Existujú dva spôsoby ako môžeme prežívať svoj Život: Zo spomienok, alebo z inšpirácie.
  Miriamka a Ty si z týchto dvoch spôsobov moja láskyplná inšpirácia. ĎAKUJEM
  Blanka

 2. Pavla píše:

  Pěkné techniky a milý přístup. Radost cítím v srdci 🙂

 3. Emi píše:

  Stastie citim v celom tele a navonok su to oci…a caj 3 a mam rada bylinkove…krasny den

 4. Elena píše:

  Radost vzdy citim v celom tele

 5. Viera píše:

  Prajem pekný deň,

  – ja som pocítila radosť – šťastie v hrudi
  – vybrala som si čaj č.2

 6. Mariana píše:

  Ďakujem veľmi pekne za zaslanie HOPONOPONO , večer som si to hovorila,do nemoty,aj pred zrkadlom. Cítim sa inak,pokojnejšie, vyrovnanejšie,aj sa mi vyplavili slzy,ale to je všetko dobré,vyplavil sa zo mňa ten balast, ktorý som si nechcela pripustiť. Je to úžasné.? Zrkadlo som používala dávnejšie, keď som dostala po pôrode mojej už dospelej dcéry psoriázu. Vtedy len začínali učenia o Feng Shui a dostala som sa k tomu,ako sa môžem s toho vyliečiť. Pochopila som aj kožné ambulancie aj jednu pani liecitelku,a keď mi nič nezaberalo,tak som vyskúšala svoje vedomie a správne afirmacie pred zrkadlom, tiež niekoľko krát za deň a stal sa zázrak. Všetko ako sa objavilo aj zmyzlo.♥️ Všetko je to v našej hlave. Stačí prepnúť gombík. A od vtedy verím že niečo medzi NEBOM a Zemou existuje. Svetlo a láska. Pohľad na nebo je pre mňa niečo fascinujúce, už od detstva mám svoj sen, vidieť našu Zem tam z hora, cestovať v časopriestore.
  Verím že všetko je prepojené,aj môj čaj je č.3 príroda a energia,farby,…milujem prírodu a vždy objímam stromy, keď niekam ideme,dobijam sa ako baterka?. Ďakujem Miriam, že som sa mohla opäť niečo zaujímavé dozvedieť. S láskou Mariana ♥️

  • Daria píše:

   Ja cítim radosť v okolí srdca a v oblasti plexu solarisu.
   Čaj som si vybrala č. 3 A mam rada bylinkové cajiky♥️

   • Akena píše:

    Ahoj, cítim sa uvoľnene, snažím sa odpúšťať, milovať, ďakovať každý deň ,nie vždy cítim že je to naozaj tak .. Čajík sa mi páčil 4 ale 3 . Bylinky si zbieram hlavne na jar v mojej záhradke ..❤️

 7. Daniela píše:

  Dakujem???

 8. Petra píše:

  Páči sa mi Váš pohľad na svet, je mi veľmi blízky a takto sa snažím žiť už niekoľko rokov. Ako spomínate alebo sa hovorí, že ak po niečom túžite, tak celý vesmír sa spojí, aby sa to stalo. Mne to funguje. Mám určite na čom pracovať a podľa vašich krátkych videí sa mi niektoré veci ešte viac vyjasňujú. Možno sa raz stretneme a porozprávame, rada by som. Bývame v Jáne 🙂 Držím Vám palce a nech sa darí 🙂

 9. Martina píše:

  Krásny deň prajem!
  Ja cítim radosť v srdci, ale aj v hlave a na tvári, keď sa usmievam :-). Je to krásne prepojená emócia, telo a duša. Font čajíku u mňa 2, vedela som ešte skôr, ako som si prečítala, že u mňa to je o domácej pohode, istote. Ráno čierny earl grey, poobede zelený, navečer ovocný a večer bylinkový, v každej situácii pohladká, ukľudní.

 10. Ali píše:

  Zdravím všechny,
  Školička hrou pro dospělé je úžasná. Moc děkuji za to, že mi přilétla do e-mailové schránky. Fonty u čaje mě oslovily dva a to 2 a 4. Ho´oponopono jsem již poslouchala a je načase se k němu vrátit – úžasná energie. NEBE u mě funguje již od dětství a stále i když občas nevědomky ho používám i dnes. Děkuji každý den za vše co mě potkalo, co jsem mohla prožít a čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že nevím, který den bude můj poslední. Je to úžasné, že mám možnost být a žít tady na tom krásném světě. Miluji své Čechy a také Slovensko. I když došlo k rozdělení, já jsem se nikdy od Slovenka v srdci neoddělila, nejde mi to. Patříme k sobě, ať se to komukoliv líbí nebo ne. Je to stejné jako sestra a bratr, také se nemusí ve všem shodnout, ale patří k sobě. Posílám svou lásku k vám na Slovensko a těším se na další pokračování Školy hrou pro dospělé. Úžasná práce Miriam. 🙂

 11. Miriam Štolfová píše:

  Ďakujem vám za všetky komentáre. NEstíham odpísať každému, ale všetky čítam a teším sa z nich. Prajem krásne dníky. Objímam

 12. Adela píše:

  Ďakujem za tento čas,bolo to perfektne načasované,práve toto som potrebovala počuť. Hooponopono som už voľakde zachytila,ale neoslovilo ma,skúsim teraz. Náladu som mala pod psa,Nebo funguje,ďakujem. Čajík mi chutí č. 2. Pekný večer prajem. 😉

  • Ivet píše:

   Zdravìm všetkých.
   Tak ja radosť pociťujem hlavne v oblasti hrude a mávam dosť silné zimomriavky na rukách. K čajìku sa mi hodì font 4.
   10.6.munulý rok sme strávili s rodinkou na Help feste vo Vlčkovciach.Bolo krásne slnečné počasie a aj keď nebolo veľa ľudí,super sme sa zabavili,bol to pekný deň.Ho’oponopono o tomto počujem prvý krát,ale stiahla som si video a určite vyskùšam.Papa.

 13. Beata píše:

  Ahoj Miriam.Dakujem za zaujímavých a zábavných pár minút pri ktorých si vyčistiť hlavu ??
  Hooponopono poznám už dlhšie a čas od času som počúvala anglicku skladbu.Tesim sa že teraz mám k tomu aj slovensky ekvivalent.
  Ako dieťa som rada pozorovala oblohu,asi je teraz načase sa k tomu vrátiť a vyskúšať metódu NEBO.
  Radosť cítim v srdci a k čaju sa mi hodil font c.2. 13.8. sa narodil Hitchcock a tiež 13.8. začali stavať Berlínsky múr.

 14. Agáta píše:

  Radosť , ale obrovskú som cítila, keď som videla svoj vysnívaný dom a mala som možnosť si ho pozrieť aj zvnútra, Je to novostavba na predaj a čaká na MŃA 🙂 RADOSť Až CHVENIE SOM CíTILA V SRDCI

 15. Oľga Dúdorová píše:

  Dobrý večer, Miriam,

  dosť často sa pozerám smerom k nebu aj preto, lebo vesmír je veľmi zaujímavý a obrovský, ukrýva pre maličkého človeka veľa tajomstiev, často nad tým premýšľam. Radosť cítim najviac v hrudi. K čaju mi pasuje font 3. Metóda HO ‘OPONOPONO sa mi páči a budem ju používať, časť v podstate robím roky, lebo každý večer ďakujem Bohu za prežitý deň, za svoju rodinu, deti, manžela…
  Oľga

 16. katka píše:

  Ahojte. Radosť som cítila pri srdiečku. Metódu pozerať sa hore, dávno aplikujem, hoci som o nej nič nečítala. Pre mňa pohľad dohora naozaj znamená úžasné pohľady, na tie krásne farbičky a nekonečno nad nami.
  Metódu Hoponopono budem praktizovať. Ďakujem.

 17. mmicheleova@gmail.com píše:

  Dobré ránko prajem. Metóda zrkadla je fajn, istú dobu som ju praktizovala a pomáha. Metóda pozerať sa hore tiež vyzerá zaujímavo, určite ju vyskúšam. Radosť cítim asi najviac na hrudi, ale aj nad pupkom, to je myslím solar plexus však? Font k čajíku sa mi hodí 3 a aj to presne o mne vypovedá :-). Takto presne pred rokom som bola na odbornej konferencii, veľmi dôležitej pre moju zásobu informácií pri práci. No a nahrávku HO ‚OPONOPONO počúvam denne už od decembra a jej účinok som cítila už po pár dňoch! Je úžasná a veľmi mi pomáha a som za ňu denne veľmi vďačná Miriam 🙂 ďakujem.

  • Miriam Štolfová píše:

   Ďakujem za koment a komplexnú info, krásna víla….teraz neviem, či Miška, alebo žeby Monika…?
   Solar plexus je tesne pod hrudnou kosťou, v takej jamke….ale áno – nad pupkom. Sídlia tam naše strachy aj životná sila. Hooponku sa teším, že počúvaš a pomáha. Bingo, yes! 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hovoríš si teraz: TO JE SUPER! 
Páči sa ti to? Užívaš si to? Prima.
Pridaj sa k nám a začni si užívať každý deň! Stačí len VSTÚPIŤ!
Teším sa tam na teba aj s prima partiou spolužiakov. 🙂

ČO O TEBE PREZRADÍ FONT, KTORÝ SI VYBRAL(A)?

1 – Prostě čaj. Jaký? „Nevím, to je jedno“, ale většinou ovocný. Vlastně jste nad čajem nikdy nešpekulovali. Takové to, když si máte dát něco na pití, ale nechcete už třetí kafe. \"\"🙂 Nejste znalci a i když čaj máte vcelku rádi, jeho chuť si extra nevychutnáte, většinou ji přebije med nebo cukr a citrón. Ale je to teplé, zahřeje a dodá tekutiny a vždycky se z něj dá udělat čaj s rumem.

2 – Čaj o páté. Reprezentuje domácí pohodu, jistotu, že vše je na svém místě. Je jenom na vás, který čaj takto vnímáte – jestli opravdu černý s kapkou mléka, zapékaný ovocný od babičky, nebo kupovaný, který máte rádi už léta. Máte chuť si do něj dát lžičku medu, nebo cukru?

 

Dejte, s klidem. Možná je to váš ranní (nebo odpolední) rituál, možná ho připravujete každé ráno pro vaše děti a ony si jeho chuť a vůni budou pamatovat ještě dlouho v dospělosti. Pohladí, uklidní, jako babička v zástěře.

3 – Bylinkový, před usnutím. Je v něm příroda, jemnost a pohlazení. Je v něm i rituál a opora. Je v něm síla přírody, kterou potřebujete a hledáte. Možná návrat ke kořenům, možná důvěra v něco, co nás přesahuje. Chutí není tak jednoznačný, jako ovocné čaje, ani silný jako čaje zelené či černé. Ale zaručeně po něm sáhnete, když vám není dobře – uklidní žaludek, rozptýlí deprese. Nejenom tím, co obsahuje, ale i vůní bylinek, hrou barev – oranžový měsíček, fialový sléz… Nejsilnější účinek má pokud jste ho sbírali sami, nebo vám ho namíchala na míru bylinkářka. Pokud jste si ho vybrali a pijete jiné čaje než bylinkové, třeba v nich hledáte právě toto.

4 – Kvalitní čaj. Nacházíte v něm mnohem více, než teplý nápoj na zahřátí. Sypaný čaj, který má své jméno a je poctivě připravený. Vůně, které vás přenesou do dálek, které nejsou ohraničené pytlíkem. Je pro vás důležitá podstata věcí, nemáte rádi povrchnost a předstírání – ovocnou drť byste čajem nikdy nenazvali. Často si nejvíce ze všeho užíváte víc přípravu, zahřátý šálek v rukách a chvilku zastavení se v celodenním běhu. Přiznejte se, že byste se rádi najednou ocitli v exotických krajinách, ze kterých je dovezený? \"\"🙂
Text: Andrejka Grigerová - fonto-čarodejnica

https://fontomag.cz/test-fontomagie-miriam/

A tu je sľúbený link na duševnú sprchu zdarma >>>>>>>