fbpx

#BABSKÉ RADY Ako vyčistiť žehličku

Stáva sa Vám, že žehlička nie je čistá, je pripálená alebo inak špinavá? Mám pre Vás 3 tipy, ako ju vyčistiť rýchlo a jednoducho.

1. Použite alobal

Žehlička sa ľahko vyčistí, keď s ňou prejdeme po alobale.

2. Noviny a kuchynská soľ

Na veľmi pripálenú žehličku použijeme tento postup: na dosku položíme noviny, nasypeme kuchynskú soľ a opatrne prechádzame horúcou žehličkou.

3. Zubná pasta

Alebo dáme na handričku zubnú pastu a jemne ju vyutierame.

4. Ocot

Na vodný kameň je ocot tá správna voľba. Horúci ocot nalejte na dno nádoby a ponoríte do nej žehliacu plochu. Ak treba môžete do octu namočiť handričku a postihnutú plochu s ňou pretrieť. Chvíľu nechajte pôsobiť a nakoniec ju pretrite suchou handričkou. Je to jednoduchý návod ako vyčistiť žehličku od vodného kameňa.

Prekvapila vás nejaká rada? Milujem babské rady. Človek zistí, že všetko čo potrebuje má doma a nemusí ani vymýšľať so žiadnymi kupovanými prípravkami.

Ak nepoznáte, šup vyskúšať. U nás doma slúži najmä ocot na všetko možné nielen žehlička, ale napríklad aj rýchlovarná kanvica. A rovnako aj sóda bikarbóna je nutnosť.

Máte u vás doma zaužívanú podobnú babskú radu?

Majme sa a hrajme sa.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre